Czterech kierowców straciło prawa jazdy

2018-12-03 18:00:00 red. za KMP Kalisz

Alkohol, brawura za kierownicą, przecenianie własnych umiejętności oraz lekkomyślność uczestników ruchu drogowego, są przyczyną wielu tragedii na drogach. Kaliscy policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem osób podróżujących naszymi drogami. Tylko podczas minionego weekendu zatrzymali uprawnienia czterem kierowcom, którzy wykazali się dużą nieodpowiedzialnością. Dwie z zatrzymanych do kontroli osób, wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu, dwie kolejne rażąco naruszyły przepisy dotyczące ograniczeń prędkości.

Pomimo wielu przedsięwzięć organizowanych przez Komendę Miejska Policji w Kaliszu, mających na celu promowanie bezpieczeństwa na drodze, w dalszym ciągu za kierownicę wsiadają osoby, które mają za nic bezpieczeństwo swoje i innych. Tylko podczas minionego weekendu kaliscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy czterem osobom, które złamały obowiązujące przepisy.

Dwie z nich straciły uprawnienia na okres 3 miesięcy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. 28-letni kierowca hondy w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 105 km/h. Natomiast 19-letni kierowca peugeota, w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 129 km/k.

Obaj kierowcy nie mieli wątpliwości, co do popełnionych wykroczeń. W związku z powyższym za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcom zatrzymano dokumenty prawa jazdy.

Kolejne dwie osoby, które straciły uprawnienia do kierowania są sprawcami przestępstw drogowych. Obie wsiadły za kierownicę pojazdów, będąc pod wpływem alkoholu. 41-latka kierująca volkswagenem miała w organizmie ponad promil alkoholu. Natomiast siedząca za kierownicą forda, 26-latka przeszło 1,5 promila. Obie kobiety, straciły już dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami.

Przypominamy zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas.

Jak widać na powyższych przykładach apele Policji o przestrzeganie przepisów i trzeźwość za kierownicą, niestety nie trafiają do wszystkich użytkowników dróg. Pamiętajmy, że lekceważąc obowiązujące przepisy, lekceważymy również bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. A stąd już tylko krok do tragedii!

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ