Sport

Czołowy obrotowy PGNiG Superligi zostaje w Energa MKS-ie Kalisz!

2021-06-16 16:30:00 Energa MKS Kalisz

Pierwszy obrotowy z potwierdzonym kontraktem na sezon 2021/22 w sekcji piłki ręcznej Energa MKS-u Kalisz to Piotr Krępa! W poprzednim sezonie w 25 spotkaniach rzucił 80 bramek, wykorzystując sytuacje ze skutecznością niemal 80%.

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

Piotr trafił do kaliskiego zespołu przed sezonem 2020/21 z SPR Stali Mielec będąc wychowankiem tego klubu. Po wielu latach zdecydował się jednak opuścić Mielec w poszukiwaniu nowych wyzwań. Trafił właśnie do kaliskiego MKS-u i bardzo szybko odnalazł się w nowych realiach. Obowiązki wśród kołowych były podzielone równo i z reguły Piotr odpowiadał za grę w ataku, natomiast obroną rządził Mateusz Kus, chociaż w niektórych sytuacjach również potrafili zamienić się miejscami.

Kaliscy kibice cały sezon podziwiali siłę i determinację "Miśka" w walce na kole, kiedy, zwłaszcza w drugiej części sezonu, bywał pilnowany nawet przez trzech rywali. W całym sezonie PGNiG Superligi Piotr reprezentował kaliski zespół w 25 meczach zdobywając 80 bramek będąc jednym z najskuteczniejszych obrotowych rozgrywek. Dodatkowo statystyki nie obejmują liczby wywalczonych rzutów karnych. Z resztą w niektórych spotkaniach sam zamieniał karne na bramki - również z bardzo dobrą skutecznością.

Jego dobra forma na przestrzeni całego sezonu nie umknęła ekspertom. Piotr Krępa wielokrotnie trafiał do "7 tygodnia", był również nominowany do "7 rundy jesiennej" oraz do tytułu Obrotowego Sezonu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ