Sport

Cykliści przywitają wiosnę na Końcu Świata!

2021-03-29 10:00:00 red.

Wydarzenie

Termin wydarzenia: 2021-04-24 08:30:00, za 1 tydzień

24 kwietnia br. Towarzystwo Rowerowe Calisia Bike zaprasza na rajd rodzinno-rowerowy pn. Wiosna na Końcu Świata.

Calisia Bike
Calisia Bike
- Wiosna...ach to Ty. JEDZIEMY na Koniec Świata zobaczyć tę najpiękniejszą porę roku. Jedziemy nie najkrótszą trasą, bo przez Kraszewice i nowe atrakcje, których pewnie nie znacie. Tych, co jeszcze z nami nie kręcili informujemy, że blisko Kalisza mamy takie miejsce, które ze swej nazwy jest już sławne - Koniec Świata – to wieś położona w środku lasu z wiatą do wspólnego biesiadowania. Na miejscu, jak zawsze obfite wyżywienie przy ognisku/grillu, sponsorowane przez Wójta Gminy Kraszewice Konrada KUŚWIK. Uczestnictwo w rajdzie bezpłatne. Podczas rajdu będziemy zbierać pieniążki na wsparcie leczenia dziecka pochodzącego z Gminy Kraszewice. Liczymy, że będziecie w komplecie i skarbonka będzie pełna - informuje Towarzystwo Rowerowe Calisia Bike.
 
Zbiórka odbędzie się o godzinie 8:30 przy pl. Bogusławskiego w Kaliszu. Rajd ruszy o godzinie 9:00. Trasa będzie liczyła 80km.
 
Najważniejsze cele rajdu:
• Popularyzacja turystyki rowerowej i ekoturystyki;
• Popularyzacja walorów turystycznych, rekreacyjnych i kulturalnych regionu Wielkopolski Południowej;
• Promocja zdrowego stylu życia oraz wszelkich innych działań mających za zadanie ochronę zdrowia i środowiska naturalnego;
 
Informacje organizacyjne
• Organizator: Towarzystwo Rowerowe CALISIA BIKE we współpracy z Wójtem Gminy Kraszewice Konradem KUŚWIK
• Termin: 24.04.2021
• Charakter rajdu: Rajd turystyczno-rodzinny
• Stopień trudności: ŁATWY + (dla rowerzystów rekreacyjnych, w przeważającej mierze po płaskim terenie, delikatnie pagórkowatym). Rajd łatwy, krajobrazowy, tam gdzie się da, jedziemy po ścieżkach rowerowych i po asfalcie. Tempo jazdy uzależnione od warunków atmosferycznych i tempa jazdy grupy. Ostateczna decyzja o wyborze trasy, podejmowana jest przez komandora rajdu.
• Planowana ilość uczestników: bez ograniczeń
• Długość trasy rajdu rowerem: ok 80 km w dwie strony (ok 40 km w jedną stronę). Jeżeli Ktoś nie czuje się na siłach, aby przejechać cały dystans (choć wszystko jest w głowie a w grupie kręci się lepiej) , może z nami kręcić tylko w jedną stronę (wówczas powrót we własnym zakresie).
• Rejestracja i zbiórka: godz. 08:30, Plac Bogusławskiego w Kaliszu/koło teatru;
 
Start: godz. 09:00 w zależności od ilości uczestników - jazda w grupach;
• Powrót: ok godz. 16.
• Koszt uczestnictwa: Uczestnictwo w rajdzie bezpłatne, ale podczas rajdu będziemy zbierać pieniążki na wsparcie leczenia dziecka pochodzącego z Gminy Kraszewice.
 
Organizator zapewnia:
- przygotowanie trasy i przejazd;
- słodkie upominki;
- ognisko/grill z wyżywieniem i napojami
 
Uczestnik rajdu musi posiadać:
- Sprawny technicznie rower (najważniejsze elementy to: sprawne hamulce, opony, dzwonek, sprawne przerzutki, linki, oświetlenie: przód/tył)
- Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę, pompkę, podstawowe klucze, latarkę czołową, odpowiedni strój w tym strój przeciwdeszczowy, kamizelkę odblaskową do jazdy po zmroku.
- Podczas rajdu nie mamy samochodu serwisowego, usterki naprawiamy we własnym zakresie.
- podczas jazdy zalecamy używanie kasku ochronnego.
 
Zgłoszenia:
 
Aby zapewnić sprawną organizację i wyżywienie dla wszystkich, prosimy o przesłanie zgłoszeń w formie elektronicznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 22.04 na stronie: https://dostartu.pl/wiosna-na-koncu-swiata-v5666

Wysłanie formularza w formie elektronicznej jest równoznaczne z akceptacją regulaminem rajdu. Formularz można też wypełnić ręcznie i przesłać emailem do organizatora.
 
Komandor rajdu:
Krzysztof OLEK - instruktor turystyki kwalifikowanej/turystyka rowerowa (12/04/2018/STI/ITKTR)
tel. 575127700, christopher.olek()calisiabike.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ