Społeczne

Ćwiczenia przeciwpożarowe w Nadleśnictwie Kalisz

2020-06-30 14:00:00 Nadleśnictwo Kalisz

Jak skutecznie chronić leśne ekosystemy przed pożarami? Na to pytanie starały się odpowiedzieć leśnicy z Nadleśnictwa Kalisz i Komenda Miejsca Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, oraz okoliczne OSP.

fot. J. Turowski
fot. J. Turowski

Jak skutecznie chronić leśne ekosystemy przed pożarami? Na to pytanie starały się odpowiedzieć leśnicy z Nadleśnictwa Kalisz i Komenda Miejsca Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, oraz okoliczne OSP. Na terenie leśnictwie Zajączki i Morawin odbyły się wspólne manewry 24. 06 i 26.06.2020 roku.

Głównym celem działań strażaków było ćwiczenie zaopatrywania odcinków bojowych w wodę, w systemie przetłaczania od PCW (Punkt czerpania wody) przy pomocy pomp wysokiej wydajności do zbiornika i dalej magistralą wodną.

Utrzymywanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa pożarowego nabiera coraz większego znaczenia, dlatego, w czasie ćwiczeń zwrócono szczególną uwagę na współpracę miedzy jednostkami PSP i OSP oraz Zarządzaniem Kryzysowym i służbami leśnymi.

To ważne by sprawdzić, czy sprzęt, szczególnie pompy pożarnicze i urządzenia do podawania wody, zadziałają w momencie zagrożenia – zgodnie przyznają leśnicy i strażacy.

 

 
 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ