Konkursy

Cukiernia z wypiekami domowymi PyziPyzi w Kaliszu oficjalnie otwarta! Chętnych do spróbowania słodkości nie brakuje [zdjęcia, wideo]

2022-09-29 15:30:00 reklama@calisia.pl

W czwartek 29 września na ul. Fabrycznej 1 pojawił się na mapie cukierniczej Kalisza nowy punkt, czyli PyziPyzi – Domowe wyroby cukiernicze. Prawdziwe, domowe, naturalne wypieki, wychodzą spod ręki właścicielki PyziPyzi, czyli Kamili Kowalskiej - utytułowanej Mistrzyni Cukiernictwa.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Już przed godziną 14:00, na którą zaplanowane było otwarcie nowej cukierni w Kaliszu PyziPyzi, przed wejściem ustawiła się kolejka chętnych do zakupów i degustacji wypieków. Kaliszanie mieli okazję spróbować drożdżowych babeczek domowych prosto z blachy jak również innych przysmaków. Każdy mógł zebrać ze sobą balon z helem z wizytówką PyziPyzi.

Tiramisu, serniki, babeczki, coś na słodko, na słono, na kwaśno - każdy znajdzie w PyziPyzi coś dla siebie i zadowoli swoje podniebienie. Spore wrażenie robią ciasta z popcornem, ze szpinakiem czy z ferrero. 

Do sklepu chętnie zaglądały dzieci, młodzież i seniorzy. 

- Na klientów czeka cała nasza oferta ciast, od piankowych, drożdżowych, z kremem, jak i drobnych wyrobów. Można kupić wszystko z każdego rodzaju ciasta. Przygotowaliśmy łącznie 150 kg ciast – mówi nam współwłaściciel PyziPyzi Patryk Kowalski.

Co warto spróbować?

- Moim faworytem jest malinowa chmurka, ze względu, na to, że ma dużo malin i rozpływa się w ustach. Na drugim miejscu jest budyniowy kajmaczek, później wyroby piankowe Pyzi-mleczko i Pyzi-Szrek – mówi Patryk.

Są to wypieki przede wszystkim domowe. Na przykładzie ciasta Pyzi-drożdżowego widzimy, że skład jest prosty – jajka, mąka pszenna, drożdże, mleko, śmietana, masło, bakalie.

Nie używamy jajek z proszku i innych dodatków, jak wiele cukierni używa. Nie używamy gotowych wyrobów, jak np. dżemu z wiadra. Głównym atutem są wyroby domowe - mówi Patryk.

W PyziPyzi zamówimy torty na wszelkiego rodzaju okazje, ciasto na imprezy okolicznościowe, a także możemy zamówić słodkie wypieki z dostawą do domu!

To co charakteryzuje ciasta PyziPyzi to naturalny skład i domowy smak. 

PyziPyzi zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 20:00, a także w sobotę od 8:00 do 17:00 i w niedzielę od 9:00 do 18:00.

O nowej cukierni rozmawialiśmy samą Właścicielką - Kamilą Kowalską.

Czym wyróżnia się PyziPyzi – Domowe wyroby cukiernicze,  spośród innych cukierni w Kaliszu? 

W moich wyrobach stawiam przede wszystkim na jakość i naturalne składniki. Co to oznacza dla klienta i konsumenta? Przede wszystkim prawdziwe, domowe wypieki, takie jak można było znaleźć na stołach, przygotowane przez nasze babcie. Żadnych jajek w proszku, czy dżemów kupowanych masowo w wiadrach. Jeśli czekolada to tylko prawdziwa, a zamiast margaryny masło. Dzięki temu każdy wypiek, który wychodzi z PyziPyzi to prawdziwie domowe ciasto.

Każda realizacja, która jest przygotowywana w cukierni - to też indywidualny wypiek cukierniczy. Nie ma tutaj produkcji na masową skalę. Torty, ciasta czy inne domowe wypieki przygotowywane są każdorazowo i własnoręcznie przeze mnie, według autorskich receptur z użyciem najwyższej jakości składników. Wszystko to tworzę z pasją - powstają takie małe, cukiernicze dzieła sztuki.

Czymś, co również wyróżnia PyziPyzi – Domowe wyroby cukiernicze, jest fakt, że każdy domowy wypiek cukierniczy możecie Państwo zamówić z dostawą pod same drzwi. Każdy pączek, ciasto, czy tort zostanie dowieziony w doskonałym stanie niemalże prosto na stół.

Jak powstało PyziPyzi – Domowe wyroby cukiernicze?

Można powiedzieć, że od praktykantki z piekarnio-cukierni po Mistrzynię Cukiernictwa. Taka była moja droga, ale z pewnością nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa. Obserwując rynek, gdzie liczy się ilość, a nie jakość - zaczęłam tworzyć domowe wyroby i torty dla swoich najbliższych, a następnie dalszych znajomych. To pozwoliło stworzyć mi swoją rozpoznawalną markę, która przez cały czas szczyci się wypiekaniem prawdziwie domowych ciast.

Co znajdziemy w PyziPyzi – Domowe wyroby cukiernicze?

W ofercie cukierni można znaleźć niemal każdy rodzaj domowych wyrobów cukierniczych. Od ciast, placków, poprzez torty i desery wykonywane z naturalnych składników. Prawdziwe pączki pieczone na smalcu, tak jak robiły to nasze babcie i prababcie - to obecnie rzadkość. W PyziPyzi stawiamy na naturalność, właśnie w taki sposób przygotowujemy te pyszne wypieki.

Co dalej z PyziPyzi – Domowe wyroby cukiernicze?

Jestem już w branży od blisko 10 lat i  wiem, że nie należy spoczywać na laurach. Stawiam na ciągły rozwój zarówno swoich umiejętności, jak i firmy. Powiększające się grono zadowolonych Klientów i stałe stawianie na prawdziwe składniki - to plany na przyszłość. Dzięki temu PyziPyzi – Domowe wyroby cukiernicze z pewnością zaskoczą mieszkańców Kalisza niejednym pysznym domowym ciastem i deserem.

PyziPyzi – Domowe wyroby cukiernicze to połączenie miłości do pieczenia, talentu, ale też i ciężkiej pracy oraz ciągłego rozwijania umiejętności cukierniczych.

Kamila Kowalska mówi, że...

PyziPyzi to cukiernia stworzona z pasji i zamiłowania do ciast, tortów i innych wyrobów cukierniczych. W dzień i w nocy dbam o to, aby moje domowe ciasta zadowoliły każde podniebienie.  Czuję, że muszę ciągle się uczyć, szkolić, rozwijać bo Klienci oczekują wybitnych smaków i aby ich czymś stale zaskakiwać. Właśnie  tak staram się realizować moją cukierniczą pasję połączoną z biznesem. Mam coraz więcej autorskich przepisów, które Klienci chwalą i kwitują sformułowaniem "palce lizać, pyzipyzi".  

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować