Społeczne

Covidowe ulgi dla przedsiębiorców

2020-10-28 19:30:00 UM Kalisz

Prezydent Krystian Kinastowski zadecydował o wprowadzeniu ulg czynszowych dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w należących do Miasta lokalach. Ich wprowadzenie ma związek z sytuacją pandemiczną.

zdjęcie ilustracyjne/www.kalisz.pl
zdjęcie ilustracyjne/www.kalisz.pl

Proponowane obniżki zależne będą od spadku obrotów w stosunku do listopada 2019 roku. Obowiązywać będą na razie na listopad i grudzień 2020 roku. Aby otrzymać ulgę w czynszu konieczne będzie złożenie do ósmego dnia kolejnego miesiąca dokumentu potwierdzającego spadek obrotów. Może to być wydruk z kasy fiskalnej. Proponowane ulgi będą mieć następujące wielkości:

W przypadku spadku obrotów o 60% lub więcej, przedsiębiorca nie będzie płacił czynszu. Jeśli spadek obrotów kształtował się na poziomie od 40% do 59%, obniżka wyniesie 50%. W przypadku zmniejszenia obrotów o od 20% do 39%, przedsiębiorca otrzyma ulgę czynszową w wysokości 30%.

Ponadto najemcy, posiadający 50% zniżki w czynszu zgodnie z Zarządzeniem nr 226/2016 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 20 kwietnia 2016 r. w sprawie szczegółowych zasad wynajmowania lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Kalisz, w przypadku wykazania spadku obrotów o co najmniej 20%, otrzymają dodatkowe 20% ulgi w czynszu.

W przypadku, gdy przedsiębiorca wynajął lokal miejski na działalność gospodarczą po listopadzie 2019, to miesiącem do ustalenia spadku obrotów będzie styczeń lub luty 2020.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ