Społeczne

Co z pieniędzmi dla szpitala w Wolicy na rehabilitację pocovidową? Mariusz Witczak: "Zablokujemy rozwiązanie proponowane przez PiS"

2021-05-25 12:27:33 BK

Jak już wcześniej informowaliśmy Szpital w Wolicy planuje rozbudowę o nowy pawilon, w którym będzie prowadzona rehabilitacja pocovidowa. Placówka czeka na dofinansowanie w kwocie 6 milionów złotych od samorządu województwa aby rozpocząć budowę. Jak się okazuje pieniądze zarezerwowane dla szpitala wojewódzkiego w Wolicy mogą zostać przesunięte na szpital powiatowy w Pile.

Fot. Błażej Krawczyk
Fot. Błażej Krawczyk

21 maja odbyło się posiedzenie komisji budżetowej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o to by przesunąć 6 milionów złotych przeznaczonych na rozbudowę szpitala w Wolicy m.in. na rzecz szpitala powiatowego w Pile.

- Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że Wolica naprawdę te pieniądze potrzebuje. My je potrzebujemy je jako obywatele, którzy będą borykać się z chorobami pocovidowymi. On ma szczególne ulokowanie, bo jest położony w bardzo ekologicznej przestrzeni i może pełnić zbliżone funkcje do leczenia takiego jak w sanatorium - mówił poseł Koalicji Obywatelskiej, Mariusz Witczak. - Przede wszystkim szpital w Wolicy jest szpitalem wojewódzkim, więc pieniądze z budżetu są dobrze zaproponowane, natomiast działacze PiSu proponują pieniądze dla szpitala powiatowego, ponieważ tam rządzą. To pokazuje jaka jest mentalność polityków PiSu nie tylko w parlamencie ale również na szczeblu samorządowym. My zablokujemy te rozwiązania, dysponujemy większością. 

Sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego odbędzie się 31 maja.

Około 6 milionów złotych ma kosztować rozbudowa nowej części szpitala w Wolicy w której ma powstać miejsce rehabilitacji pocovidowej. Zakończenie inwestycji jest przewidywane do końca listopada. Już przygotowywane jest opracowywanie dokumentacji technicznej i przetargowej. W budynku ma znajdować się część rehabilitacyjna - 26 łóżek z nowoczesnym wyposażeniem i salą ćwiczeń.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ