Co czytelnicy Calisia.pl sądzą o strajku nauczycieli? Znamy wyniki ankiety facebookowej.

2019-04-18 12:43:00 red

„Czy popierasz trwający strajk nauczycieli?” tak brzmiało pytanie zadane w ankiecie facebookowej na profilu Calisia.pl. W sondażu w ciągu 24 godzin wzięło udział blisko 2 tysiące internautów. Większość z nich popiera strajkujących nauczycieli.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

W trwającej 24 godziny ankiecie na naszym profilu facebookowym głos na pytanie „Czy popierasz trwający strajk nauczycieli?” oddało blisko 2 tysiące internautów. 58 proc. z nich opowiedziało się za tym, że popiera strajk, 42 proc. z nich nie popiera strajkujących nauczycieli. Pod ankietą pojawiło się także wiele komentarzy w dyskusji, najczęściej okazujących poparcie lub dezaprobatę. Oczywiście jest to jedynie ankieta internetowa, gdzie nie wszyscy mogli zagłosować, jednak wynik może wpisać się w ogólnopolski trend gdzie połowa społeczeństwa wspiera, a druga połowa negatywnie podchodzi do strajku nauczycieli.

Przypomnijmy, że z przeprowadzonego przez Kantar dla Faktów TVN i TVN 24 sondażu wynika, że 49 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie popiera strajku nauczycieli (z czego 29 proc. ankietowanych “zdecydowanie nie popiera”, a a 20 proc. – "raczej nie popiera). 47 proc. respondentów deklaruje poparcie dla strajku nauczycieli (26 proc. ankietowanych “zdecydowanie popiera”, a 21 proc. – “raczej popiera” protest). Niezdecydowani stanowili 4 proc. ankietowanych.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ