Społeczne

Ciężkie pobicie strażaka w Kaliszu: Są wyroki dla siedmiu oskarżonych

2019-11-07 10:30:00 BK

7 młodych osób oskarżonych o dotkliwe pobicie mężczyzny, pracującego na co dzień jako strażak, stanęło ponownie przed Sądem Okręgowym w Kaliszu, gdzie zapadł wyrok. 19-letni Maciej J. i 17-letni Aleksander P. otrzymali najwyższe kary - pierwszy z nich odpowiadał za usiłowanie zabójstwa, poprzez skok na głowę poszkodowanego.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

Przypomnijmy, że wszystko działo się w Kaliszu, w nocy z 7 na 8 października 2017 roku, na ul. Górnośląskiej. Grupka 7 młodych chłopaków pod wpływem alkoholu szła wspomnianą ulicą w dół. Jak wyjaśniał oskarżony, który trafił do aresztu – na przeciwko nich szło dwóch mężczyzn, którzy potrącili ich barkami, a następnie rzucili wyzwiskami. Wówczas doszło do szarpaniny i bójki, którą według oskarżonego rozpoczął jeden z poszkodowanych. Doszło do ciężkiego pobicia mężczyzny, który na co dzień pracuje jako strażak. Oskarżony skoczył nogami na jego głowę, kiedy ten leżał na chodniku. Kaliski strażak trafił do szpitala w ciężkim stanie. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu ulicznego.

Prokuratura przedstawiła zarzuty siedmiu osobom w tej sprawie. Wobec dwóch skierowano wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, natomiast względem pozostałych przyjęto inne środki zapobiegawcze. 19-letni Maciej J. i 17-letni Aleksander P., którzy trafili do tymczasowego aresztu, wykazywali bardzo wysoki poziom agresji.

Według aktu oskarżenia, młodzi mężczyźni, działając w grupie bili poszkodowanego pięściami w okolicach głowy. Kiedy ten upadł na podłoże, zaczęli kopać go po całym ciele. Poszkodowany doznał wiele stłuczeń, uszkodzeń szczęki, pęknięcia podstawy czaszki. Powstały krwiaki. Skok na głowę leżącego określony został jak działanie z zamiarem zabójstwa.

Wczoraj, tj. 6 listopada zapadł wyrok w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. Oskarżonym wymierzone zostały kary pozbawienia wolności w wymiarze od 9 lat do 9 miesięcy. Mikołaj J. został skazany na 9 lat pozbawienia wolności.  Jego kolega Aleksander P. usłyszał wyrok 4,5 roku więzienia. Pozostali oskarżeni usłyszeli wyroki od 9 miesięcy do 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ