Chorwacki Vukovar wczoraj i dziś

2015-12-01 15:16:00 red.

“Vukovar 1991- Vukovar 2015” – to tytuł nowej wystawy, która zostanie otwarta w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w środę , 9 grudnia o godz. 14.00. Ekspozycji towarzyszyć będzie projekcja filmu “Bitwa o Vukovar”.

fot. Organizator
fot. Organizator

Vukovar – bohaterskie, chorwackie miasto, jedno z najbardziej zniszczonych podczas wojny na Bałkanach w latach 90-tych ubiegłego wieku, zostanie zaprezentowane w kaliskim Muzeum na zdjęciach planszowych, obrazujących tamtą wojenną pożogę i czasy współczesne. Wystawie, której otwarcie zaplanowano na 9 grudnia, towarzyszyć będzie projekcja filmu “Bitwa o Vukovar”.

Organizatorami przedsięwzięcia są Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Muzeum Miejskie w Vukovarze.

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 14.00, w piątek 9 grudnia, w budynku Muzeum przy ul. Kościuszki. Wstęp wolny.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ