Chętni na fotograficzną przygodę w malowniczym Gołuchowie? Trwają zapisy!

2019-08-24 11:00:00 Błażej Krawczyk

W dniach 20-22 września zapraszamy na plener fotograficzny połączony z autorskimi warsztatami Stanisława Kulawiaka. Oferta adresowana jest do wszystkich, którzy opanowali podstawową obsługę aparatu fotograficznego i chcą spróbować swoich sił w fotografowaniu pejzażu.

Spotkanie będzie podzielone na część teoretyczną, połączoną z pokazami i krótkimi wykładami każdego dnia oraz na praktyczną: fotografowanie, omówienia i analiza wykonanych zdjęć. Podsumowaniem całości będzie wspólna wystawa, która zaprezentowana zostanie w Galerii Za Progiem Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Zajęcia prowadzić będzie fotograf  Stanisław Kulawiak   https://kulawiak.pl/

Stanisław Kulawiak, rocznik 1954. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Bobrownikach nad Prosną i Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie w latach 1973–1979 studiował na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH w Krakowie. Fotografią zajmuje się od roku 1974, najpierw prowadził Studencką Agencję Fotograficzną, a dwa lata później wspólnie z przyjaciółmi założył Grupę Twórczą SEM i Jaszczurową Galerię Fotografii. W roku 1980 został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1983–1989 współpracował z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a w okresie 1993–1999 pracował dla firmy Country Line w Niemczech. Od 1999 roku jest współwłaścicielem Oficyny Wydawniczej KULAWIAK w Ostrzeszowie. W 2010 roku został prezesem Stowarzyszenia Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916. Jako wiceprezes ds. artystycznych Okręgu Dolnośląskiego ZPAF od 2014 roku organizuje wystawy okręgowe i w Galerii Za Szafą, od 2017 roku jest członkiem Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie. Autor wielu wystaw i publikacji, interesuje się edytorstwem i drukiem.

W programie m.in.:

– warsztaty kreatywne z pejzażu prowadzone przez Stanisława Kulawiaka,

– zajęcia teoretyczne,

– zajęcia w plenerze,

– pokaz i analiza zrealizowanych prac,

– korekta wykonanych zdjęć,

– fotografia kamerą wielkoformatową – zajęcia.

Stanisław Kulawiak
Pejzaż asymetryczny — kreatywne warsztaty fotograficzne

Cykl trzydniowych zajęć teoretycznych i praktycznych z fotografii jako sposobu poznawania i kształtowania własnego widzenia świata.

I. Stanisław Kulawiak — Od „Pejzaży prawie symetrycznych” do „Kodów asymetrycznych”, poszukiwanie własnych aksjomatów i wizualne porządkowanie przestrzeni — wykład ilustrowany fotografiami z lat 1977–2017

II. Krajobraz — subiektywne widzenie świata czy lakierowanie rzeczywistości. Prezentacja prac art. fotografika Grzegorza J. Kosmali z cyklu „Strefy widzenia”, w których autor szuka aury obiektów z czasów zaprzeszłych z zatartą tożsamością i trudną do zrekonstruowania fizycznością, porzuconych przez człowieka i historię. Fotografowanie kamerą 4×5 inch, operowanie strefą ostrości przy ruchomych dwóch płaszczyznach (obiektywu i negatywu).

III. Korekta prac uczestników pleneru, rozszyfrowanie wyboru tematu, wpływu kadrowania i sposobu kompozycji na wykonanie kreatywnych zdjęć.

Termin: 20-22 września 2019 r.

Miejsce: Gołuchów

Nocleg: Dom Pracy Twórczej

Koszt: 300 zł od osoby

Dojazd: we własnym zakresie.

Szczegóły i zapisy pod linkiem: http://www.ckis.konin.pl/plener-fotograficzny-w-goulchowie-20-22-09-2019-r/?fbclid=IwAR1BJ28eEoIb8fEvxyaD-lyPF9wlrnMWYbd1NDa__j387vn7TuULOz31RfY

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ