Społeczne

Chcieli ukraść pokrywę od studzienki kanalizacyjnej – w porę zareagował funkcjonariusz z monitoringu miejskiego [Wideo]

2021-01-13 12:07:00 red za SMK

W minioną sobotę strażnicy miejscy ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn kradnących pokrywę wpustu kratki ściekowej. Wszystko dzięki funkcjonariuszowi monitoringu miejskiego, który w porę zauważył sprawców.

fot. SMK/źródło: YouTube
fot. SMK/źródło: YouTube

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 stycznia - Jak wynika z nagrania, dwóch sprawców jeszcze pod osłoną nocy dokonali kradzieży kratki ściekowej znajdującej się na przystanku autobusowym przy ulicy Złoty Róg, po czym wózkiem ogrodowym próbowali przetransportować kratkę do pobliskiego skupu. Na miejsce wezwano również patrol policji, którym przekazano sprawców. Interwencja zakończyła się wysokim mandatem karnym. Natomiast kratka wróciła w swoje pierwotne miejsce – relacjonuje zdarzenie straż miejska.

Strażnicy przypominają, że głębokość ulicznej studzienki ściekowej może sięgać nawet do dwóch metrów, a brak pokrywy może doprowadzi do uszkodzenia samochodu, autobusu, roweru czy motocykla. Taka sytuacja grozi zdrowiu i życiu kierowców, rowerzystów i pieszych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ