Motoryzacja

Chcesz zarejestrować pojazd? Sprawdź jak to zrobić

2021-01-14 14:00:00 UM Kalisz

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat sposobów rejestracji pojazdów oraz zgłaszania ich kupna i sprzedaży.

kalisz.pl
kalisz.pl

Pojazd można zarejestrować na dwa sposoby:

- umawiając się telefonicznie na wizytę w urzędzie: +48 62 5049744, +48 505 057 040, +48 505 056 362, wówczas pojazd zostanie od razu zarejestrowany,
- składając wniosek o rejestrację pojazdu w punkcie informacji Biura Obsługi Interesantów; konieczne będzie podpisanie zgody na pozostawienie dokumentów i tablic rejestracyjnych w urzędzie; pojazd zostanie zarejestrowany w możliwie jak najkrótszym terminie.

Kupno i sprzedaż pojazdu można zgłosić do urzędu na trzy sposoby:

- za pośrednictwem platformy e-puap (mogą to zrobić osoby posiadające profil zaufany, podpis osobisty lub podpis kwalifikowany),
- przesyłając dokumenty pocztą,
- składając wniosek w punkcie informacji Biura Obsługi Interesantów – osobiście lub umawiając się telefonicznie na wizytę dzwoniąc pod numer telefonu: +48 62 5049748.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ