Kultura

Centrum baśni i legend zakończyło sezon turystyczny

2023-10-03 10:15:31 WKST

W minioną sobotę oficjalnie zakończył się sezon turystyczny w Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta. Miłośnicy historii chętnie zwiedzali m.in. skarbiec Narodowego Sanktuarium św. Józefa, z kolei młodszym kaliszanom we wspólnej zabawie towarzyszyli Dorotka oraz Kajko i Kokosz.

fot. Magdalena Bartnik (Kancelaria Prezydenta Miasta)
fot. Magdalena Bartnik (Kancelaria Prezydenta Miasta)
- Ach, co to był za sezon! - relacjonują sobotnią imprezę pracownicy Informacji Turystycznej kaliskiego magistratu. - W minioną sobotę uroczyście i płomiennie zakończyliśmy kolejny sezon turystyczny pod Basztą Dorotką. Było hucznie! Było gwarnie! Było wesoło! Dorotka, Kajko i Kokosz dbali o to, by nikt się nie nudził. Legend można było posłuchać, można było je też zobaczyć. Agencja Artystyczna Słowiańska Mieczysława Machowicza zaprezentowała średniowieczny teatrzyk kukiełkowy, a chwilę po nim animatorzy ze Studium Animatorów Kultury przedstawili nam swoją interpretacje bajki o Pawle i Gawle. I choć wieczorem dał o sobie znać jesienny chłód, nikomu nie było zimno, kiedy na scenie zapłonął ogień. A wszystko to w baśniowym oświetleniu murów i baszty!

 

Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta zostanie otwarte dla zwiedzających wiosną przyszłego roku. Ekspozycję multimedialną w kaliskim Ratuszu można zwiedzać przez cały rok. - W miesiącach październik–kwiecień zapraszamy od wtorku do soboty, w godzinach od 10.00 do 16.00, przy czym ostatnie wejście rozpoczyna się o 15.00 - przypominają pracownicy Informacji Turystycznej. - Grupy zorganizowane będą mogły również zwiedzać Skarbiec w Narodowym Sanktuarium św. Józefa, jednak wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu.

W sezonie zimowym zmieniają się także godziny funkcjonowania Informacji Turystycznej: poniedziałek–piątek: 8.00 – 16.00, sobota: 10.00 – 16.00, niedziela: nieczynne.

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować