Celne strzały

2010-09-27 12:00:39 Starostwo Powiatowe Kalisz

Radni powiatowi Stanisław Błaszkowiak, Stanisław Urbaniak i Józef Wanga reprezentowali powiat kaliski na II Mistrzostwach Samorządów Powiatowych Województwa Wielkopolskiego w strzelectwie sportowym. Reprezentowali godnie, bo znaleźli się na IV miejscu w Wielkopolsce.

Pierwszy na podium w tegorocznych zawodach był powiat rawicki, drugi - Murowana Goślina, trzeci- szamotulski i czwarty - kaliski.
Stanisław Błaszkowiak, Stanisław Urbaniak i Józef Wanga utworzyli drużynę strzelecką, która łącznie zdobyła 46 punktów. Startowali na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Murowanej Goślinie. Zawody uroczyście otwarł starosta powiatu poznańskiego Jan Grabkowski. Rywalizacja odbywała się w strzelaniu z karabinka sportowego do tarczy, z odległości 50m, w pozycji stojącej.
Celem spotkania była integracja starostów i radnych powiatowych Wielkopolski podczas współzawodnictwa w strzelectwie sportowym. Rozegrano również kategorie indywidualną, w której startowało około 30 zawodników. Wśród nich radny powiatu kaliskiego Stanisław Urbaniak zajął III miejsce.
Reprezentacja powiatu kaliskiego w zawodach strzelckich brała udział już po raz drugi. W ubiegłym roku zamiast radnego Stanisława Urbaniaka, startował wicestarosta kaliski Andrzej Dolny. Wówczas reprezentacja powiatu zajęła V miejsce na podium.
Po zawodach jakie odbyły się 18 września radni przekazali puchar staroście kaliskiemu Krzysztofowi Nosalowi.