CALISIA W ĆWIERĆFINALE OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI

2010-11-21 16:59:19 kpcalisia.futbolowo.pl

W pierwszym swoim meczu w Pucharze Polski, KP CALISIA Kalisz pokonała Barycz Janków Przygodzki 2:1

Można było mieć wiele obaw przed tym spotkaniem, gdyż w przedmeczowej zapowiedzi trener Grzegorz Dziubek głośno zapowiedział te rozgrywki nie są dla Calisii najważniejsze. Dlatego też w podstawowej jedenastce znalazł się debiutant Maciej Przybylski, w bramce stanął Bartek Ciesielski a na stoperze Mateusz Tywoniuk. W składzie zabrakło zapowiadanego wcześniej juniora Majchrzaka (choroba) oraz zawieszonego Bartka Migawy. Mimo to w pierwszej połowie nasz zespół dominował na boisku, dokumentując to bramkami Mazurka i Armatysa. Gdyby celowniki były lepiej nastawione, to nasz napastnik powinien głową dwukrotnie umieścić piłkę w siatce, natomiast Michał w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Jednak piłkarze Baryczy, również nie pozostawali dłużni. Dwie akcje z prawej strony mogły przynieś gole, natomiast strzał z wolnego z linii bocznej zatrzymał się na słupku bramki Calisii. W 38 minucie kontuzji doznał Lis, który musiał opuścić boisko, a Calisia do końca pierwszej połowy grała w 10-tkę. Po zmianie stron, na boisku pokazali się pozostali zawodnicy, którzy wcześniej grali w podstawowej 11-stce. Ku zaskoczeniu wszystkich, nie miało to wpływu na polepszenie gry gości, a nawet wyglądało to gorzej. Owszem, były akcje, ale kończyły się one albo niecelnym podaniem, albo stratą w środku pola. Zupełnie zawiedli zmiennicy, ale też ci co grali od początku, byli tego dnia "gorzej dysponowani". Odważne wyprowadzanie z obrony, często kończyło się podarunkami do napastników, którzy bardzo chcieli strzelić honorowego gola. I tak też się stało. Bramka na 2:1 i zaczyna się nerwówka. Natomiast piłkarze z Jankowa doczekali się kolejnego błędu defensywy i byli bardzo bliscy doprowadzenia do remisu, jednak piłkę zmierzającą do pustej bramki ofiarnie wybija Tywoniuk. Do końca wynik nie uległ zmianie i Calisia zagra w kolejnej rundzie OPP. Ich rywalem będzie Biały Orzeł Koźmin, który wyeliminował inną kaliską drużynę, KKS Włókniarz. To spotkanie odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Przed nami okres zimowy, podczas którego dużo pracy mają działacze klubu, gdyż przed nimi najważniejsza runda wiosenna, od kilku lat.
Skład I połowy: Ciesielski - Przybylski, Piróg, Tywoniuk, Frąszczak - Kupczyk, Czech, Janicki, Lis (38 kontuzja), Mazurek - Armatys
Skład II połowy: Ciesielski - Grabowski, Piróg, Wiącek, Tywoniuk - Ciesielski, Czech, Sowiński, Janicki, Kupczyk - Armatys