Burze i deszcze w powiecie kaliskim. IMGW wydało ostrzeżenie

2019-05-15 15:00:00 red. za IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu z burzami na terenie woj. wielkopolskiego, w tym powiatu kaliskiego i miasta Kalisza.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 35 mm. W dzień będą występowały burze z porywami wiatru do 60 km/h. Ważne: Od: 2019-05-15 19:00 Do: 2019-05-16 19:00

Ostrzeżenie zostało wydane dla 6 województw, m.in. dla woj. wielkopolskiego, w tym powiatu kaliskiego i miasta Kalisza.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ