Społeczne

Budżet Obywatelski 2022. Startujemy 5 maja!

2021-05-03 16:00:00 Błażej Krawczyk

Rozpoczyna się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza. Od 5 do 14 maja mieszkańcy mogą zgłaszać projekty zadań.

kalisz.pl
kalisz.pl

To już ósma edycja tej, cieszącej się niezmienną popularnością wśród mieszkańców Kalisza, formy partycypacji społecznej. W tym roku Budżet Obywatelski startuje w środę, 5 maja. Od tego dnia, do piątku 14 maja mieszkańcy miasta mogą zgłaszać propozycje zadań.

Formularz zgłoszenia projektu można złożyć na dwa sposoby: wrzucając wniosek do urny, która stanie przy punkcie informacyjnym Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kalisza (przy ul. Kościuszki 1a, parter) lub listownie, na adres:

Urząd Miasta Kalisza
Wydział Rozwoju Miasta
ul. Kościuszki 1a
62-800 Kalisz

z adnotacją na kopercie: "BO 2022". Do formularza należy dołączyć dane kontaktowe (zapisane na oddzielnej kartce numer telefonu oraz adres email).

Niezbędne formularze, dokumenty oraz regulamin BO 2022 znajdują się w załącznikach pod artykułem i na stronie bo.kalisz.pl.

O czym należy pamiętać składając projekt do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego? Warto zwrócić uwagę na listy poparcia, które są obowiązkowe dla projektów ogólnomiejskich i lokalnych. W przypadku tych pierwszych wnioskodawca potrzebuje dziesięciu podpisów. Liczba popierających projekt lokalny określona jest indywidualnie dla każdego osiedla:

- osiedle Asnyka - 5;

- osiedle Chmielnik - 3;

- osiedle Czaszki - 6;

- osiedle Dobro - 1;

- osiedle Dobrzec P - 9;

- osiedle Dobrzec W - 6;

- osiedle Kaliniec - 3;

- osiedle Korczak - 4;

- osiedle Majków - 3;

- osiedle Ogrody - 2;

- osiedle Piskorzewie - 1;

- osiedle Piwonice - 2;

- osiedle Rajsków - 1;

- osiedle Rogatka - 2;

- osiedle Rypinek - 3;

- osiedle Serbinów - 4;

- Sołectwo Dobrzec - 1;

- Sołectwo Sulisławice - 1;

- Sołectwo Sulisławice-Kolonia - 1;

- osiedle Szczypiorno - 1;

- osiedle Śródmieście I - 8;

- osiedle Śródmieście II - 7;

- osiedle Tyniec - 3;

- osiedle Widok - 5;

- osiedle Winiary - 2;

- osiedle Zagorzynek - 2.

Przypomnijmy: na Budżet Obywatelski 2022 miasto przeznaczyło 3 800 000 złotych, z tego 800 000 złotych na zadania ogólnomiejskie. 400 tysięcy złotych z tej ostatniej puli zostanie przeznaczonych na ogólnomiejskie projekty zielone, np. nowe skwery, łąki, czy nasadzenia drzew i kwiatów.

Do dyspozycji kaliszan pozostanie kolejnych 400 tysięcy złotych na pozostałe projekty o charakterze ogólnomiejskim. 3 miliony złotych zostaną rozdysponowane na zadania lokalne.

Poniżej publikujemy harmonogram tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza.


Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2022 rok.

Zgłaszanie projektów: 5 maja - 14 maja 2021

Weryfikacja projektów przez komórki organizacyjne Urzędu Miasta Kalisza i jednostki organizacyjne Miasta Kalisza oraz ich opiniowanie przez organy jednostek pomocniczych Miasta Kalisza i Komitet Rewitalizacji: 5 maja - 9 lipca 2021

Opiniowanie projektów przez stałe Komisje Rady Miasta Kalisza: 14 - 30 lipca 2021
Dopuszczenie projektów pod głosowanie przez Prezydenta Miasta Kalisza: do 13 sierpnia 2021

Przeprowadzenie procedury odwoławczej i ogłoszenie ostatecznych list projektów.: do 10 września 2021

Głosowanie internetowe: 20 września - 1 października 2021

Głosowanie tradycyjne: 20 - 24 września 2021

Mobilny punkt głosowania: 20-22 września 2021

Ogłoszenie wyników głosowania: do 22 października 2021 r.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ