Polityka

Budowa Obwodnicy dla Kalisza - to priorytet w nowej kadencji dla Posłanki Karoliny Pawliczak

2023-10-24 11:58:12 redakcja@calisia.pl

Opadają pierwsze emocje po wyborach parlamentarnych i zbliża się czas konkretnej pracy. Postanowiliśmy zapytać posłankę, która w Kaliszu uzyskała poparcie blisko 20% głosujących Kaliszan - Karolinę Pawliczak - jakie ma priorytety w kolejnej kadencji w Sejmie. 

Posłanka Karolina Pawliczak
Posłanka Karolina Pawliczak

Uzyskała Pani najlepszy wynik wyborczy w Kaliszu, zdobywając w mieście prawie połowę wszystkich głosów oddanych na Koalicję Obywatelskiej. Zaskoczyło panią tak duże poparcie?

 
 - To przede wszystkim wspólny ogromny sukces całej naszej drużyny. Raz jeszcze pragnę pragnę podziękować za każdy z oddanych na mnie 21 819 głosów (przyp. red. w okręgu kalisko-leszczyńskim). W szczególności dziękuję kaliszanom, którzy obdarzyli mnie naprawdę ogromnym zaufaniem. To dla mnie wielka radość, zaszczyt, ale też ogromne zobowiązanie. Zrobię wszystko, aby tego zaufania nie zawieść.  
 

No właśnie, jakie najważniejsze działania planuje pani dla naszego regionu?

- Najważniejsza jest poprawa infrastruktury drogowej i obwodnica Kalisza. Po ośmiu zmarnowanych przez PiS latach trzeba wreszcie doprowadzić tę sprawę do końca, tak aby Kalisz przestał być jedynym stutysięcznym miastem w Polsce bez obwodnicy. To wstydliwy symbol nieudacznictwa poprzedniej ekipy, która rządziła osiem lat, miała z naszego okręgu aż pięciu ministrów, a w sprawie budowy tej drogi nie zrobiono praktycznie nic. Dlatego musimy jak najszybciej naprawić te zapóźnienia. Poza tym ważnym zadaniem będzie dla mnie również wzmocnienie potencjału gospodarczego naszego regionu oraz działalność w aspekcie ochrony zdrowia. 
 

Wśród planów przed wyborami dużo mówiła pani również o konieczności rozliczenia PiS-u. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

- Czeka nas wielkie sprzątanie bałaganu po PiS-ie. Musimy przywrócić praworządność, ściągnąć do kraju środki z KPO, zmienić drakońskie przepisy antyaborcyjne. Jako Koalicja Obywatelska mamy do realizacji 100 konkretów. Na początku rządów musimy przygotować raport otwarcia, pokazać Polakom prawdziwy stan państwa, ukryty dotychczas za zasłoną pisowskich kłamstw i propagandy. Dopiero wtedy będziemy mogli skutecznie rozliczyć PiS i naprawiać wszystko, co zepsuli i zniszczyli w ciągu tych dwóch kadencji.
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować