Edukacja

Budki lęgowe i domki dla owadów otrzymają najmłodsi kaliszanie

2021-04-27 10:00:00 UM Kalisz

150 budek lęgowych dla jerzyków oraz 38 domków dla owadów zapylających w maju trafi do Kalisza. Będzie to wsparcie dla pożytecznych ptaków i owadów oraz kolejny element akcji #KaliszdlaZiemi.

UM Kalisz
UM Kalisz

Budki lęgowe i większość domków dla owadów otrzymają kaliskie szkoły i przedszkola. Dla najmłodszych będzie to ciekawa forma edukacji ekologicznej.

Jerzyki przylatują do Polski w maju. Te pożyteczne ptaki są sprzymierzeńcem człowieka w walce z komarami, muchami i meszkami.

- Aby zwiększyć wiedzę na temat owadów zapylających rośliny, szkołom podstawowym i przedszkolom przekażemy hotele dla zapylaczy. Będą one schronieniem dla pszczół murarek, miesierek czy porobnic, motyli i innych owadów - zapowiada prezydent Krystian Kinastowski.

Trzy duże domki dla owadów zapylających staną w miejscach publicznych: w Parku Miejskim, Parku Przyjaźni i na plantach miejskich.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ