Kultura

Brytyjski zespół oraz kaliszanie zagrają wspólnie na ukulele

2019-08-13 08:00:00 www.kalisz.pl

Brytyjski zespół „Ukulele Strummers Society” z Preston, partnerskiego miasta Kalisza, wystąpi 23 sierpnia w ramach Muzycznego Rynku. Koncert uświetni obchodzony w tym roku jubileusz 30-lecia współpracy obu miast.

W piątkowy wieczór, o godzinie 19:00, trzynastoosobowa grupa zagra na scenie przed ratuszem. Razem z mieszkańcami, którzy przyniosą swoje ukulele, odegrają utwór Boba Dylana „Knockin’ on Heaven’s Door”.

„Ukulele Strummers Society” będzie też można usłyszeć w sobotę – o 11:30 przy fontannie „Noce i Dnie” oraz o 17:15 na Rozmarku.

- Goście z Preston ponadto wezmą udział w warsztatach, przygotowujących do wspólnego odegrania utworu „Knockin’ on Heaven’s Door”. Odbędą się one w piątek w godzinach 16:30-18:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka. Organizuje je Szkoła Muzyczna Music Store, działająca na kaliskim rynku muzycznym od 28 lat, ucząc gry na instrumentach, prowadząc zajęcia śpiewu i tańca czy dając koncerty. Warsztaty poprowadzi Piotr Kowalski – mówi Juliusz Kowalczyk z Kancelarii Prezydenta Miasta. - Goście z Preston, oprócz koncertowania w Kaliszu, także zwiedzą nasze miasto. W piątek spotkają się także z przedstawicielami władz miasta.

Zapraszamy do udziału.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ