Motoryzacja

Bolec i Grucha zmierzyli się na placu w kaliskim WORDzie. Za nami charytatywna impreza z gwiazdami [zdjęcia, wideo]

2021-07-10 18:00:00 BK

Atrakcje na torze, pokazy ratownictwa medycznego, Festiwal Piosenki Dziecięcej, badania profilaktyczne, znani aktorzy wiele innych możliwości czekało na kaliszan w sobotę 10 lipca, przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu. Odbyła się tam druga edycja charytatywnej imprezy “Charity Ride With The Stars!”.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Pogoda dopisała i kaliszanie dopisali! “Charity Ride With The Stars!” to nie tylko motoryzacyjne atrakcje, ale przede wszystkim pomoc dla małych pacjentów na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka przy ul. Toruńskiej. Każdy chętny mógł wrzucić symboliczną cegiełkę na zakup ultrasonografu oraz aparatów do nieinwazyjnego wspomagania oddychania małych pacjentów.

Podczas wydarzenia była możliwość spróbowania swoich sił i umiejętności na torze doskonalenia jazdy. Nie zabrakło kursów pierwszej pomocy, pokazów ratownictwa medycznego prowadzonych przez ratowników Pogotowia Ratunkowego przy WSZ w Kaliszu. Każdy chętny mógł zbadać sobie poziom cukru we krwi na stoisku kaliskiego szpitala.

Tradycyjnie pojawiły się alkogoogle, symulator dachowania, w którym można była poczuć na własnej skórze jak zachowuje się pojazd i jak działa grawitacja podczas prawdziwego wypadku, animacje i malowanie buziek dla dzieci przy stoisku wydawnictwa MARTEL, dmuchańce, pit stop a także stoisko gastronomiczne. 

Najmłodsi uczestnicy pokazali swoje talenty wokalne podczas Mini Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Babu śpiewa".

Gwoździem programu, który przyciągnął tłumy widzów był pojedynek motoryzacyjny znanych polskich aktorów Michała Milowicza (filmowy Bolec) oraz Mirosława Zbrojewicza (Grucha). Goście najpierw musieli przejechać po wytyczonym torze na czas, nie najeżdżając na pachołek a także nie zrzucając umieszczonej na masce pojazdu piłeczki. Tu lepszy okazał się Bolec. Kolejną konkurencją była m.in. zmiana koła na czas, jak na prawdziwy pit stop przystało. Zawodników dopingowała uczestniczka drugiej edycji programu Love Island na antenie Polsatu - Olivia Knapek.

Organizatorami wydarzenia “Charity Ride With The Stars !”  byli Dyrektor WORD Kalisz Sławomir Chrzanowski, Dyrektor Szpitala w Kaliszu Radosław Kołaciński oraz Prezes Fundacji „Pomaganie jest trendy” Krzysztof Gorzkiewicz.  

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ