Społeczne

Blisko 50 interwencji strażaków w związku ze skutkami silnego wiatru. Zerwane dachy w gminie Żelazków.

2022-02-17 08:03:42 red

Pracowity poranek strażaków z Kalisza i powiatu kaliskiego. Jak informuje kpt. Szymon Zieliński z KM PSP w Kaliszu głównie interwencje dotyczą uszkodzonych lub zerwanych dachów. Najbardziej ucierpiały budynki w gminie Żelazków głównie w Skarszewie, Żelazkowie, Zborowie i Tykadłowie.

fot. OSP Tykadłów
fot. OSP Tykadłów

Państwowe i Ochotnicze Straże Pożarne interweniują ws. skutków silnego wiatru i burzy, która przeszła o godzinie 5 rano nad regionem. - Do tej pory (stan na godz. 7.30 w czwartek 17 lutego) odnotowaliśmy blisko 50 zdarzeń w większości na terenie gminy Żelazków i w samej miejscowości Żelazków. Jest wiele uszkodzonych i zerwanych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, w związku z tym procują tam bardzo liczne siły i środki – informuje kpt. Szymon Zieliński rzecznik prasowy KM PSP w Kaliszu i dodaje, że na tę chwilę brak jest informacji o osobach poszkodowanych.

[Aktualizacja 11:40]

- Żywioł zrujnował zadaszenie Szkoły Podstawowej w Żelazkowie i połamał okoliczne drzewa. Wichura zniszczyła również boisko orlik przy szkole, niszcząc m.in. ogrodzenie, krzesełka i zaplecze - informuje Starostwo Powiatowe w Kaliszu - Służby powiatowe łącznie z Nadzorem Budowlanym monitorują sytuację i przeciwdziałają konsekwencjom żywiołu. Służby drogowe są obecnie zaangażowane w usuwanie szkód przy Domu Dziecka w Liskowie - pisze na swoim profilu facebookowym Starostwo Powiatowe.

[Aktualizacja 14:30]

- Zanotowaliśmy blisko 120 interwencji. Większość interwencji dotyczy powiatu kaliskiego. Gmina Lisków i Gmina Żelazków to tereny, które najbardziej odczuły wichurę. Ponad 30 interwencji dotyczy uszkodzonych i zerwanych dachów. Na tę chwilę brak osób poszkodowanych – informuje kpt. Szymon Zieliński.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować