Społeczne

Biskup Edward Janiak nie udzieli zaplanowanych na sobotę święceń kapłańskich. Zastąpi go biskup senior.

2020-05-22 19:55:45 red

Sobotnich święceń kapłańskich w Kaliskiej Katedrze nie poprowadzi biskup Edward Janiak. W ceremonii zastąpi go 83-letni biskup senior Stanisław Napierała.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

- W związku z doniesieniami medialnymi Kuria Diecezjalna w Kaliszu informuje, że w sobotę 23 maja br. odbędą się w diecezji kaliskiej święcenia kapłańskie. Ze względu na stan epidemii i związane z nim limity udziału wiernych w zgromadzeniach liturgicznych, święcenia zostały zaplanowane jednocześnie (godz. 11.00) w dwóch miejscach:

- w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu święceń trzem diakonom udzieli bp Stanisław Napierała;

- w konkatedrze pw. św. Stanisława BM w Ostrowie Wlkp. święceń trzem diakonom udzieli bp Łukasz Buzun.

Prosimy o modlitwę w intencji tych, którzy mają przyjąć sakrament święceń w stopniu prezbiteratu oraz o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego – czytamy na stronie internetowej Diecezji Kaliskiej.

Informację potwierdza także kierownik biura ds. ochrony dzieci i młodzieży Konferencji Episkopatu Polski ks. Piotr Studnicki - Biuro Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży zostało poinformowane, że jutrzejszych święceń kapłańskich w Kaliszu udzieli biskup kaliski senior Stanisław Napierała.

 

Biskup kaliski Edward Janiak jest jednym ze złych bohaterów filmu braci Sekielskich opublikowanego 16 maja. Duchowny ma od wielu lat kryć księży pedofilów. Część mieszkańców Kalisza było zbulwersowanych tym, że biskup ma udzielać święceń po publikacji filmu - pisaliśmy o tym TUTAJ.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ