Bieg charytatywny i Festyn Rodzinny - tak się bawiły Ogrody [zdjęcia, wideo]

2019-06-16 21:00:00 BK

W niedzielę, 16 czerwca mieszkańcy Ogrodów bawili się podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego. 244 osoby wystartowały w 1. Biegu pt. „2. Piętra z Miłości do Chorych”.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Koncerty, tańce, animacje i zabawy z Uciechowem, strefa artystyczna i wiele innych atrakcji czekało na mieszkańców Ogrodów w niedzielne popołudnie. Były dmuchańce, poczęstunek, pokazy, loteria i wiele niespodzianek dla całych rodzin. Gwiazdą wieczoru były Kolorowe Gitary. O godzinie 16:00 wystartował charytatywny bieg pt. „2. Piętra z Miłości do Chorych”, zorganizowany przez Fundację MOCNI MIŁOŚCIĄ we współpracy z Klubem Biegacza „Baster Team”.

Trasa biegu przebiegała od kościoła na ul. Szewskiej, w stronę ulicy Porzeczkowej i dalej w stronę wału przy Prośnie, następnie wzdłuż rzeki, ścieżką spacerową w stronę szpitala. Uczestnicy w ciągu półtorej godziny pokonali dowolną ilość pętli (jedna pętla ma długość 1346 m) – mogli biec, iść lub przejechać na wózku. Do biegu przystąpili zarówno doświadczeni i zaprawieni biegacze jak również dzieci czy osoby niepełnosprawne. Udział wziął również prezydent miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na budowę Domu św. Matki Teresy dla obłożnie chorych, prowadzonego przez Fundację MOCNI MIŁOŚCIĄ z Kalisza.

Imprezę zorganizowała Rada Osiedla Ogrody oraz Miasto Kalisz, w ramach Budżetu Obywatelskiego.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ