Zdrowie

Bezpłatne programy zdrowotne dla kaliszan

2021-04-06 08:30:00 UM Kalisz

Kaliszanie mogą korzystać z bezpłatnych programów zdrowotnych przygotowanych przez Miasto.

zdjęcie ilustracyjne/fot. shutterstock
zdjęcie ilustracyjne/fot. shutterstock

Tegoroczny program polityki zdrowotnej obejmuje szczepienia przeciwko HPV, badania wykrywające choroby piersi u kobiet oraz raka jelita grubego.

Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) – program skierowany jest do dziewcząt z rocznika 2009. Szczepionka GARDASIL 9 jest podawana w dwóch dawkach. Obowiązuje limit 55 dziewcząt. Szczepienia są wykonywane w NSZOZ „Art& Med”, mieszczącym się przy ul. Winiarskiej 12, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej: 62 767 00 66, czynnej od poniedziałku do środy, w godz. 8.00-18.00 oraz od czwartku do piątku w godzinach 8.00- 16.00.
 
Program wczesnego wykrywania chorób piersi u kobiet - skierowany jest do kobiet w wieku 40-49 lat. Polega na wykonaniu badania mammograficznego (obwiązuje limit 421 badań). Realizuje go Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej: telefoniczna - 62 765 13 18 lub osobista - segment 3A w godz. 8.00-15.00 od poniedziałku do piątku.
 
Program wczesnego wykrywania raka jelita grubego – mogą z niego skorzystać mieszkańcy Kalisza w wieku 35-49 lat oraz 68-75 lat. Polega on na wykonaniu badania kału na krew utajoną oraz przeprowadzeniu ankiety. W przypadku dodatniego wyniku i/lub obciążającego wywiadu wynikającego z ankiety, odbędą się konsultacje z lekarzem gastroenterologiem, wykonane zostaną także badania kolonoskopowe (obowiązują limity). Badania wykonuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Próbki do badań można przekazywać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-12.30, do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej - kondygnacja 4A, WSZ im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, ul. Poznańska 79. Obowiązuje rejestracja telefoniczna: 62 765 14 02, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-12.30.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ