Zdrowie

Bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego

2021-08-17 15:00:00 UM Kalisz

Zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego. 2 września - w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Babina 1 odbędzie się spotkanie edukacyjne poprzedzające badanie.

UM Kalisz
UM Kalisz

Jeśli jesteś w wieku 50-74 lat zapraszamy na spotkanie edukacyjne poprzedzające badanie, które odbędzie się w dniu 02 września o godz. 17.15 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Babina 1. Odbiór przygotowanego materiału do badania nastąpi w dniu 10.09.2021r. w godz. 11.00-15.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kaliszu przy ul. Kościuszki 6.

Jeśli jesteś w wieku 35-49 lat oraz 68-74 lat możesz skorzystać z miejskiego Programu wczesnego wykrywania raka jelita grubego – mogą z niego skorzystać mieszkańcy Kalisza w wieku 35-49 lat oraz 68-75 lat. Polega on na wykonaniu badania kału na krew utajoną oraz przeprowadzeniu ankiety. W przypadku dodatniego wyniku i/lub obciążającego wywiadu wynikającego z ankiety, odbędą się konsultacje z lekarzem gastroenterologiem, wykonane zostaną także badania kolonoskopowe (obowiązują limity). Badania wykonuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Próbki do badań można przekazywać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-12.30, do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej - kondygnacja 4A, WSZ im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, ul. Poznańska 79. Obowiązuje rejestracja telefoniczna: 62 765 14 02, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-12.30.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ