Wasze artykuły

Bezdomne czworonogi świętowały swój dzień [zdjęcia]

2019-06-30 09:00:00 BK

W sobotę w kaliskim schronisku było radośnie i gwarno, a to za sprawą wyjątkowego święta. Czworonogi obchodziły Światowy Dzień Psa.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Całe rodziny odwiedziły 29 czerwca schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Warszawskiej. Można było wyprowadzić pieski, poznać czworonożnych mieszkańców, zobaczyć w jakich przebywają warunkach, dać chwilę zabawy i radości. Chętni mogli skorzystać z konsultacji przed- i poadopcyjnych, a także wziąć udział w szkoleniu behawiorystycznym.

Dla najmłodszych przygotowane zostały konkursy i animacje.

Dzień psa ustanowiono w 2007 roku, a pomysłodawcą stworzenia takiego święta było czasopismo “Przyjaciel Pies”. Dzień psa ma na celu zwrócenie uwagi na najwierniejszych przyjaciół ludzi oraz na na problem bezpańskich psów. Światowy Dzień Psa Przypada 1 lipca br.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować