Sport

Bez punktów w Piotrkowie Trybunalskim. Energa MKS Kalisz przegrywa jedną bramką

2021-11-22 13:30:00 red za PGNiG Superliga

W meczu 10. Serii PGNiG Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski pokonał Energę MKS Kalisz 30:29 (15:11). Najwięcej bramek w kaliskiej drużynie po raz kolejny zdobył Kacper Adamski.

Kaliszanie dobrze rozpoczęli ten mecz. W 5. minucie prowadzili 1:3. Gospodarze jednak szybko zniwelowali przewagę i po kwadransie gry wygrywali 7:6. Przez najbliższe minuty wynik oscylował wokół remisu, ale końcówka pierwszej połowy to seria interwencji Chmurskiego, kilka udanych akcji w ataku i Piotrkowianin schodził do szatni z prowadzeniem 15:11.

Zawodnicy Energa MKS-u Kalisz zaraz po wznowieniu gry rzucili się do odrabiania strat i już w 41. minucie było tylko 20:19 dla Piotrkowianina. Minutę później po dwóch trafieniach Konrada Pilitowskiego to przyjezdni prowadzili 20:21. Ostatni kwadrans to walka bramka za bramkę i świetna gra bramkarzy Damiana Chmurskiego oraz Łukasza Zakrety z Kalisza. Na minutę przed końcem przy remisie 29:29 rzut karny wykonywał kapitan Piotrkowianina Piotr Swat. Wygrał wojnę nerwów i jak się okazało był to gol na wagę trzech punktów dla drużyny Bartosza Jureckiego.

Piotrkowianin – Energa MKS Kalisz 30:29 (15:11)

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski, Kot – Szopa 3, Wawrzyniak 2, Mastalerz 5, Mosiołek 3, Babicz 2, Doniecki 4, Jędraszczyk 3/1, Stolarski 4/1, Pożarek 1, Pacześny 2, Swat 1/1

Kary: 8 min (Stolarski, Wawrzyniak, Doniecki x2)