Sport

Bez punktów w Piotrkowie Trybunalskim. Energa MKS Kalisz przegrywa jedną bramką

2021-11-22 13:30:00 red za PGNiG Superliga

W meczu 10. Serii PGNiG Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski pokonał Energę MKS Kalisz 30:29 (15:11). Najwięcej bramek w kaliskiej drużynie po raz kolejny zdobył Kacper Adamski.

fot. Biuro Prasowe PGNiG Superligi
fot. Biuro Prasowe PGNiG Superligi

Kaliszanie dobrze rozpoczęli ten mecz. W 5. minucie prowadzili 1:3. Gospodarze jednak szybko zniwelowali przewagę i po kwadransie gry wygrywali 7:6. Przez najbliższe minuty wynik oscylował wokół remisu, ale końcówka pierwszej połowy to seria interwencji Chmurskiego, kilka udanych akcji w ataku i Piotrkowianin schodził do szatni z prowadzeniem 15:11.

Zawodnicy Energa MKS-u Kalisz zaraz po wznowieniu gry rzucili się do odrabiania strat i już w 41. minucie było tylko 20:19 dla Piotrkowianina. Minutę później po dwóch trafieniach Konrada Pilitowskiego to przyjezdni prowadzili 20:21. Ostatni kwadrans to walka bramka za bramkę i świetna gra bramkarzy Damiana Chmurskiego oraz Łukasza Zakrety z Kalisza. Na minutę przed końcem przy remisie 29:29 rzut karny wykonywał kapitan Piotrkowianina Piotr Swat. Wygrał wojnę nerwów i jak się okazało był to gol na wagę trzech punktów dla drużyny Bartosza Jureckiego.

 

Piotrkowianin – Energa MKS Kalisz 30:29 (15:11)

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski, Kot – Szopa 3, Wawrzyniak 2, Mastalerz 5, Mosiołek 3, Babicz 2, Doniecki 4, Jędraszczyk 3/1, Stolarski 4/1, Pożarek 1, Pacześny 2, Swat 1/1

Kary: 8 min (Stolarski, Wawrzyniak, Doniecki x2)

Rzuty karne: 3/6

Żółte kartki: Stolarski, Babicz, Pożarek

 

Energa MKS: Zakreta, Krekora – Kus 3, Bekisz 1, Szpera 2, Adamski 8, Tomczak 4/1, Krępa 4/1, Góralski 1, Kamyszek 2, Konrad Pilitowski 4/1, Drej, Makowiejew, Pedryc

Kary: 12 min (Adamski x2, Kus x3, Szpera cz)

Rzuty karne: 3/5

Czerwone kartki: Kus (gradacja kar), Szpera (bezpośrednia czerwona)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ