Polityka

Będą walczyć o zwycięstwo Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich. "Są to wybory między Polską demokratyczną a Polską autorytarną"

2020-02-07 14:00:00 BK

Kaliszanie reprezentujący różne partie polityczne i organizacje łączą siły by wspólnie zawalczyć o zwycięstwo kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Kaliszu stworzą Koalicja Obywatelska, Komitet Obrony Demokracji czy też Młodzi Demokraci.

- Jest to grupa obywateli, którzy od ponad miesiąca szykują się do wspólnej pracy na rzecz zwycięstwa w wyborach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która jest naszą kandydatką - mówił Dariusz Grodziński z Koalicji Obywatelskiej. - Tworzymy szeroki sztab z ludzi, którzy są zaangażowani społecznie, politycznie i działają w różnych ruchach społecznych. Zapraszamy również ludzi, którzy nie są zrzeszeni w żadnych organizacjach. 

Jednym z elementów kampanii prezydenckiej będzie wizyta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Kaliszu.

- Chcielibyśmy zorganizować co najmniej jedną wizytę kandydatki w Kaliszu. Wystosowaliśmy już zaproszenie. W Kaliszu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa nosząca imię pradziadka naszej kandydatki, Stanisława Wojciechowskiego. Jej pradziadek, prezydent RP uczęszczał też do I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu. Asnykowcy wystosowali już zaproszenie do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej by odwiedziła miejsca, gdzie pradziadek się uczył i dorastał - mówi Dariusz Grodziński. - Jeżeli czas pozwoli chcielibyśmy zorganizować konwencję wyborczą w Kaliszu i spotkanie z mieszkańcami.

Członkowie sztabu zapraszają wszystkich, którzy chcieliby działać na rzecz wyborów prezydenckich i wspierać kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Spotkanie sztabu odbędzie się już w środę, 12 lutego, o godzinie 19:00 w Cafe Calisia, al. Wolności 6.

- Wybory, które są przed nami nie są zwyczajnymi wyborami. Są to wybory między Polską demokratyczną a Polską autorytarną, między Polska europejską a Polską zaściankową, zdominowaną przez Rosję. Komitet Obrony Demokracji popiera wszystkich kandydatów, którzy zapewniają, że będą stać na straży praworządności Polski i miejsca Polski w Unii Europejskiej - mówi Michał Witkowski, przedstawiciel Komitetu Obrony Demokracji w Kaliszu. - Zapraszam na środowe spotkanie w Cafe Calisia wszystkich, którym leży na sercu demokracja i europejskość Polski. Prosimy wszystkich aby nie byli obojętni i przyszli na spotkanie. Każdy znajdzie dla siebie miejsce i pole działania.

Młodzi Demokraci zachęcają również młode osoby, uczniów, studentów, którzy chcieliby się zaangażować w pracę na rzecz kampanii.

- W imieniu Młodych Demokratów chciałabym zaprosić wszystkich młodych ludzi do udziału w kampanii, żeby mieć wpływ na to co się dzieje w kraju i wprowadzić zmiany, a przy okazji zdobyć doświadczenie. Zapraszamy wszystkich studentów i uczniów, którzy pomimo egzaminów i nauki, z pewnością znajdą wolną chwilę - mówiła Zuzanna Szymczak, reprezentantka Młodych Demokratów.

Wybory prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odbędą się 10 maja 2020 roku.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ