Polityka

Będą walczyć o zwycięstwo Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich. "Są to wybory między Polską demokratyczną a Polską autorytarną"

2020-02-07 14:00:00 BK

Kaliszanie reprezentujący różne partie polityczne i organizacje łączą siły by wspólnie zawalczyć o zwycięstwo kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Kaliszu stworzą Koalicja Obywatelska, Komitet Obrony Demokracji czy też Młodzi Demokraci.

- Jest to grupa obywateli, którzy od ponad miesiąca szykują się do wspólnej pracy na rzecz zwycięstwa w wyborach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która jest naszą kandydatką - mówił Dariusz Grodziński z Koalicji Obywatelskiej. - Tworzymy szeroki sztab z ludzi, którzy są zaangażowani społecznie, politycznie i działają w różnych ruchach społecznych. Zapraszamy również ludzi, którzy nie są zrzeszeni w żadnych organizacjach. 

Jednym z elementów kampanii prezydenckiej będzie wizyta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Kaliszu.

- Chcielibyśmy zorganizować co najmniej jedną wizytę kandydatki w Kaliszu. Wystosowaliśmy już zaproszenie. W Kaliszu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa nosząca imię pradziadka naszej kandydatki, Stanisława Wojciechowskiego. Jej pradziadek, prezydent RP uczęszczał też do I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu. Asnykowcy wystosowali już zaproszenie do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej by odwiedziła miejsca, gdzie pradziadek się uczył i dorastał - mówi Dariusz Grodziński. - Jeżeli czas pozwoli chcielibyśmy zorganizować konwencję wyborczą w Kaliszu i spotkanie z mieszkańcami.

Członkowie sztabu zapraszają wszystkich, którzy chcieliby działać na rzecz wyborów prezydenckich i wspierać kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Spotkanie sztabu odbędzie się już w środę, 12 lutego, o godzinie 19:00 w Cafe Calisia, al. Wolności 6.

- Wybory, które są przed nami nie są zwyczajnymi wyborami. Są to wybory między Polską demokratyczną a Polską autorytarną, między Polska europejską a Polską zaściankową, zdominowaną przez Rosję. Komitet Obrony Demokracji popiera wszystkich kandydatów, którzy zapewniają, że będą stać na straży praworządności Polski i miejsca Polski w Unii Europejskiej - mówi Michał Witkowski, przedstawiciel Komitetu Obrony Demokracji w Kaliszu. - Zapraszam na środowe spotkanie w Cafe Calisia wszystkich, którym leży na sercu demokracja i europejskość Polski. Prosimy wszystkich aby nie byli obojętni i przyszli na spotkanie. Każdy znajdzie dla siebie miejsce i pole działania.

Młodzi Demokraci zachęcają również młode osoby, uczniów, studentów, którzy chcieliby się zaangażować w pracę na rzecz kampanii.

- W imieniu Młodych Demokratów chciałabym zaprosić wszystkich młodych ludzi do udziału w kampanii, żeby mieć wpływ na to co się dzieje w kraju i wprowadzić zmiany, a przy okazji zdobyć doświadczenie. Zapraszamy wszystkich studentów i uczniów, którzy pomimo egzaminów i nauki, z pewnością znajdą wolną chwilę - mówiła Zuzanna Szymczak, reprezentantka Młodych Demokratów.

Wybory prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odbędą się 10 maja 2020 roku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ