Będa latać, pływać i jeździć w Arenie - sobota i niedziela

2012-09-20 16:35:00 e.

Pokazy lotnicze oraz militariów, modele latające, jeżdżące po szynach i pływające – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na 4. Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata, które odbędą się 29 i 30 września w kaliskiej hali Arena.

Program imprezy przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem organizatorów: Wielkopolskiego Klastra Lotniczego, Miasta Kalisz, OSRiR oraz Aeroklubu Ostrowskiego przy wsparciu środowiska modelarzy.
Z dziennikarzami spotkali się: Iwona Duda, pełniąca obowiązki dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta, Mirosław Przybyła, dyrektor OSRiR i jego zastępczyni Ewelina Fabiańczyk-Kustosz; Karolina Bazan-Marcinczak, reprezentująca Wielkopolski Klaster Lotniczy, Maciej Całka – przedstawiciel Aeroklubu Ostrowskiego, Andrzej Malasiński z firmy Pratt&Whitney oraz przedstawiciele modelarzy: Marcin Stefanowski, Jarosław Napierała, Wiesław Krymarys i Mariusz Dębicki. - Miasto wchodzi w organizacje tej imprezy z zamiarem nagłośnienia jej na tyle, by w przyszłym roku, piąta edycja nie była już lokalną, a ogólnopolską. - mówiła Iwona Duda.
Udział w 4. Dniach zapowiedziało blisko 100 uczestników z Wielkopolski, planowo ma być ich 200. W programie atrakcji m.in. prezentacja modeli redukcyjnych – plastikowych, kartonowych, dioram, modeli RC – zdalnie sterowanych, kołowych, lotniczych i szkutniczych. Pokazy w ruchu i akrobacje oraz prezentacja modelarstwa wirtualnego. Zaprezentowane zostaną makiety kolejowe, stoiska politechniczne, naukowe i historyczne. Będzie można na własnej skórze przekonać się jak wygląda szybowiec, czy silnik lotniczy. – Dostarczymy na tą wystawę prawdziwe szybowce, które zainstalujemy w hali. Prawdziwe maszyny latające, które będzie można dotknąć, wsiąść do nich i sprawdzić jak działają. – mówił Maciej Całka – przedstawiciel Aeroklubu Ostrowskiego. – Ta impreza ma pokazać ludziom pasje innych oraz edukować – dodaje Mirosław Przybyła, z OSRiR.
Przewidziane są także występy grup rekonstrukcyjnych. Na niedzielę, zaplanowano specjalne pokazy umiejętności oraz sprzętu strażackiego, które przygotuje Państwowa Straż Pożarna w Kaliszu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować