Zdrowie

Będą dwa Punkty Szczepień Masowych na terenie powiatu? Jest propozycja Starosty Kaliskiego

2021-04-07 16:30:00 red. za Powiat Kaliski

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal zaproponował utworzenie dwóch Punków Szczepień Masowych na terenie powiatu przy szpitalach w Wolicy w gm. Godziesze Wielkie i w Sokołówce w gminie Koźminek.

fot. MW
fot. MW
Lokalizacje takie zostały zaproponowane ze względu na rozłożony teren powiatu kaliskiego. - Nasz powiat nie ma własnej służby zdrowia, zatem będziemy posiłkować się bazą i służbami medycznymi Wojewódzkich Szpitali oraz przychodni prywatnych i publicznych, które znajdują się na terenie naszego powiatu - informuje Starosta Kaliski.
 
- Pierwsza lokalizacja to PSM prowadzony przez Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy, Wolica 113 62-872 Godziesze Małe
 
- Druga lokalizacja to PSM organizowany "od podstaw" prowadzony przez samorząd i Wojewódzki Zakład Opieki Psychiatrycznej Sokołówka 1, 62-840 Koźminek
 
Oba punkty mogą być czynne 10 godzin dziennie, np. od godziny 10.00 do 20.00, 7 dni w tygodniu.
Zgodnie z wytycznymi powinniśmy dążyć do zapewnienia około 5.000 szczepień tygodniowo, bo w powiecie kaliskim mamy 50.968 mieszkańców w wieku produkcyjnym.
 
Tworzenie Punktów Szczepień Masowych (PSM) to nowe zadanie powiatu i związane jest z perspektywą zwiększenia w kwietniu dostaw szczepionek przeciw COVID-19.
 
Starosta Kaliski Krzysztof Nosal zgłosił gotowość urządzenia Punktu Szczepień Masowych. Celem tworzenia Punktów Szczepień Masowych jest jak najszybsze zwiększenie potencjału szczepień powszechnych, a przez to zabezpieczenie mieszkańców przed wzrostem liczby zakażeń.
 
Utworzenie i przygotowanie do pracy Punktu Szczepień Masowych należy zsynchronizować z zaproponowanym przez rząd „Harmonogramem i procedurą tworzenia punktów szczepień masowych”. Przewidziany w nim termin realizacji zadania to 18 kwietnia br.
 
Punkty Szczepień Masowych zgodnie z wytycznymi ministerstwa można organizować w remizach, szkołach, domach kultury, halach sportowych, ale również w namiotach lub punktach Drive Thru. Ważne jest, aby były one powszechnie dostępne, odpowiednio oznaczone, z wydzieleniem niezbędnych części, z przygotowaniem koniecznych urządzeń i mebli, w ścisłej współpracy z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą oraz innymi służbami.
 
Początek szczepienia pierwszych pacjentów został przewidziany w harmonogramie rządowym w dniach 19-25 kwietnia.
 
Personel medyczny, ratownicy medyczni i inne osoby które mogą kwalifikować do szczepień zgodnie z nową ustawą, zainteresowani pracą w Punktach Szczepień Masowych Powiatu Kaliskiego mogą zgłaszać się pisząc maila na adres info@powiat.kalisz.pl
 
Koordynatorem jest Wioletta Przybylska dyrektor Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ