Kultura

Baszta „Dorotka” ponownie otwarta!

2021-05-07 14:30:00 WKST

Od piątku, 7 maja, Baszta „Dorotka” - Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta jest otwarta dla zwiedzających.

wkst
wkst

Godziny otwarcia:

wtorek, środa, czwartek: g. 11:00˗17:00

piątek: g. 11:00˗18:00

sobota, niedziela: g. 11:00˗17:00

poniedziałek: nieczynne

Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem.

Bilety w cenie 4 zł (ulgowy) i 6 zł (normalny) można kupić w kasie Centrum Baśni i Legend, która mieści się w dzwonnicy przy Sanktuarium św. Józefa, w godzinach otwarcia Centrum.

W związku z trwającą epidemią, obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych (szczegóły w regulaminie). Dla dzieci do lat trzech wejście jest bezpłatne.
Przy zakupie biletów są respektowane: Kaliska Karta Mieszkańca, Kaliska Karta Seniora oraz Karta Dużej Rodziny, które umożliwiają zakup biletu ulgowego w cenie 4 zł od osoby.
W cenie biletu jest zwiedzanie Skarbca Sanktuarium św. Józefa!

Płatność gotówką lub kartą!

Z powodu pandemii maksymalna liczba zwiedzających równocześnie obiekt wynosi 4 osoby. Zwiedzanie odbywa się z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych!

Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ