Basen na Łódzkiej zamknięty od lutego

2018-01-31 12:56:00 red.

Na stronie Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu pojawiła się informacja, iż – Z przyczyn technologicznych Kryta Pływalnia na ul.Łódzkiej 29 będzie zamknięta od 01.02.2018 do odwołania. Dopiero jutro ma pojawić się oficjalne pismo od powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wskazujące przyczyny takiej decyzji.

arch. Calisia.pl
arch. Calisia.pl

- Jurto będzie komunikat, ja nie mogę dzisiaj oficjalnie nic powiedzieć dlatego, że nie otrzymałem decyzji Inspektora Nadzoru Budowlanego – mówi dyrektor OSRiR w Kaliszu Mirosław Przybyła – Jesteśmy objęci nadzorem bez przerwy, mamy aktualne przeglądy, protokoły historii przeglądów instalacji elektrycznej, sanepid. Nadzór ma określone uwagi. Ja czekam na sprecyzowanie tych uwag – dodaje.

Na Basenie przy ul. Łódzkiej trenują zawodnicy trzech klubów: UKS-u 9 Kalisz, KKS-u do którego uczęszczają medaliści Mistrzostw Polski, a także “Startu” do którego uczęszcza m.in. Patryk Biskup medalista Mistrzostw Świata oraz Europy, uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Przypomnijmy, iż w maju 2017 roku na basenie doszło do “uwolnienia niewielkiej ilości gazu” – chloru. Powodem miały być problemy z wentylacją. Wtedy z obiektu zostali natychmiast ewakuowani klienci oraz pracownicy. Dzieciom przebywającym na basenie została udzielona pomoc medyczna, a następnie przewieziono ich do szpitala na badania. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej oraz 3 jednostki chemiczne z Ostrowa Wielkopolskiego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że problemem ma być przestarzały system wentylacyjny.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ