Sport

Bartex Liga Kaliska - sezon Wiosna 2020 - zakończona [Dużo zdjęć]

2020-07-13 08:30:00 Paweł Olek/KALPNS

11 lipca nastąpił ostatni akt Bartex Ligi Kaliskiej sezonu Wiosna 2020. Do rozegrania zaplanowano 6 spotkań, ale odbyły się jedynie 4 z nich.

fot. Paweł Olek/KALPNS
fot. Paweł Olek/KALPNS

Kaliskie Orły 5:0 (walkower) Auto-Fox

O 14.00 miał odbyć się mecz o 11 miejsce pomiędzy Auto-Foxem i Kaliskimi Orłami. Lisy przez cały sezon borykały się jednak z problemami kadrowymi i nie udało im się zebrać składu meczowego. Zwycięstwo 5:0 walkowerem odnieśli więc zawodnicy Kaliskich Orłów, plasując się na 11 pozycji. Auto-Fox, mistrz TravelShops Ligi Kaliskiej z sezonu wiosna 2019 - zamknął ligową stawkę. Zamiast meczu Kaliskie Orły rozegrały sparing wewnętrzny (w barwach jednej z drużyn wystąpił także gościnnie Paweł Olek).

KZL Kalisz 5:0 (walkower) Drużyna A

Także mecz o 14:50 zakończył się wynikiem 5:0 w wyniku walkowera. Drużyna A również w wyniku kadrowych problemów nie powtórzyła w tym sezonie rezultatu z jesieni - gdy sensacyjnie zajęli 2. miejsce w tabeli. Na ostatni mecz nie udało im się zebrać składu meczowego - i w ten sposób 9. miejsce w tabeli końcowej wywalczyła drużyna KZL Kalisz. KZL - najmłodsza rocznikowo drużyna w lidze - rozkręcała się z meczu na mecz i efektem tego lokata 9. Zamiast oficjalnego meczu rozegrano sparing między KZL Kalisz i częścią Drużyny A która się zjawiła na meczu zasiloną zawodnikami KZL.

Asnyk Kalisz 13:2 TB Transport Bodek

Gole Asnyk: Mariusz Rosiak (5), Michał Laluk (2), Michał Ciesielski (2), Daniel Nowicki, Jacek Rosadziński, Damian Ostrychalski, Łukasz Głąb.

Gole TB: Tomasz Wewiór (2).

W spotkaniu o 7. lokatę Asnyk Kalisz wyraźnie powrócił na zwycięską ścieżkę. Dominacja legendarnej drużyny w starciu z TB Transport Bodek ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Bardzo dobrze dysponowanego Mikołaja Olejnika dwa razy zdołał pokonać Tomasz Wewiór. Za to dla Asnyka najwięcej goli zdobył Mariusz Ostrychalski (5 goli). Pozostałe trafienia to dzieło Michała Ostrychalskiego (2), Michała Ostrychalskiego (2), Daniela Ostrychalskiego, Jacka Ostrychalskiego, Damiana Ostrychalskiego i Łukasza Ostrychalskiego. Tak. Wczoraj w Asnyku każdy nazywał się Ostrychalski ;)

AZP Poster Kalisz 2:1 THC Opatówek

Gole AZP: Mateusz Tarnawa, Adam Łyskawa

Gol THC: Wiktor Pejaś

Mecz o 5. miejsce to przez pierwsze 30 minut piłkarskie szachy. Oba zespoły grały bardzo uważnie i nie chciały stracić bramki. W pierwszej połowie meczu gracze AZP nie wykorzystali dwóch groźnych sytuacji do objęcia prowadzenia, ataki Zielonych skutecznie zatrzymywał Krzysztof Walczak. Na około 10 minut do końca meczu Wiktor Pejaś wykorzystał niezdecydowanie w szeregach obronnych AZP Poster, wyprzedził obrońcę i wyprowadził THC na prowadzenie. Do wyrównania po znakomicie rozegranym przez Tomasza Kołodziejczaka i Witolda Kaźmierczaka rzucie wolnym doprowadził Mateusz Tarnawa. O 5. miejscu i wyniku 2:1 przesądził Adam Łyskawa, który w końcówce pokonał Bartosza Napadłka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Weekendowi Kopacze 6:3 Wild Boyz Bartex

Gole Weekendowi: Piotr Grabowski (3), Adrian Owczarek, Bartosz Świtalski, Konrad Ratajczyk.

Gole Wild Boyz: Paweł Osiński, Oskar Świątkowski, Borys Boroń.

Jeśli ktoś oglądał mecz o 3. miejsce to po 15 minutach mógł wrażenie, że już wszystko rozstrzygnięte. Paweł Osiński, Oskar Świątkowski i Borys Boroń wyprowadzili Dzikich na szybkie prowadzenie 3:0 i zdawało się że jest po meczu. Ale nie bez powodu mówi się że piłka nożna jest piękna i nieprzewidywalna. Weekendowi zabrali się do roboty i strzelili wpierw gola na 1:3, następnie trafienie kontaktowe. Gdy wyrównali na 3:3 mecz miał zacząć się od nowa, ale od tego momentu grała już tylko jedna ekipa. Weekendowi Kopacze jeszcze 3 razy pokonali Dmytro Vyhoniailo, próby Dzikich nie przynosiły efektu. Wynik końcowy to 6:3, co sprawiło że brązowe medale powędrowały na szyje graczy Weekendowych. Hattricka w tym spotkaniu ustrzelił Piotr Grabowski, po jednym golu dołożyli Adrian Owczarek, Bartosz Świtalski i Konrad Ratajczyk.

Smykałki 2115 7:1 Efekt Podzborów

Gole Smykałki: Patryk Kawecki (3), Miłosz Matuszewski (2), Dawid Cichorek, Filip Szwedziak.

Gol Efekt: Dariusz Pietrala.

Ostatnie starcie sezonu, którego stawką było mistrzostwo ligi, okazało się godne swojej stawki. Oba zespoły wyszły na boisko w najsilniejszych składach, świadome wysokiego poziomu swoich rywali, skoncentrowane na tym by nie stracić bramki. Bohaterem pierwszej połowy meczu po stronie Efektu był ich bramkarz - Mateusz Fibich, a po stronie Smykałek - obrońca Krystian Pawelec, który wielokrotnie przerywał ataki Efektu. Rywale nie zostawiali miejsca trzem najlepszym zawodnikom tego sezonu - Miłoszowi Matuszewskiemu, Dawidowi Cichorkowi (obaj Smykałki) i Adamowi Wasilukowi (Efekt). Otwarcie wyniku meczu nastąpiło po golu zdobytym przez Dariusza Pietralę. Efekt prowadził i miał na horyzoncie złote medale. W drugiej połowie Smykałki pokazały jednak, że obrona tytułu z jesieni to ich cel. Najpierw wyrównał Dawid Cichorek. Gola na 2:1 zdobył przepięknym uderzeniem z dystansu Patryk Kawecki. Później strzelały juz tylko Smykałki. Mateusza Fibicha pokonywali jeszcze Patryk Kawecki (kolejne 2 gole) i Miłosz Matuszewski (również 2). Wynik spotkania na 7:1 dla Smykałek ustalił z rzutu karnego bramkarz Smykałek - Filip Szwedziak.

Z uwagi na pandemię COVID-19 sezon zamiast 21 marca, wystartował dopiero 6 czerwca. Zamiast formatu ligowego rozegrano format z podziałem na 2 grupy i playoffami. Można jednak stwierdzić, że w finale zasłużenie spotkały się 2 najlepsze ekipy tego sezonu.

Królem strzelców, podobnie jak jesienią 2019 roku został Miłosz Matuszewski (Smykałki 2115) - autor 24 goli. W wyścigu o ten tytuł wyprzedził: Kacpra Zmyślonego (15 goli), Pawła Osińskiego (14), Patryka Kaweckiego i Dawida Cichorka (po 12), Marcina Lange i Adama Wasiluka (po 11), Tomasza Andrzejaka, Oskara Świątkowskiego i Mariusza Rosiaka (po 9), Jakuba Konopę i Jana Kuźmę (po 8), Alana Mielcarka i Krystiana Pawelca (po 7). Pozostali zawodnicy zdobywali 6 goli i mniej, a na listę strzelców łącznie wpisało się tej wiosny 104 zawodników.

Najlepszym bramkarzem sezonu został wybrany Krzysztof Walczak (AZP Poster Kalisz). Minimalnie wyprzedził Michała Andrzejaka (Weekendowi Kopacze) oraz Mateusza Fibicha (Efekt Podzborów). Ogólnie w tym sezonie z doskonałej strony pokazało się wielu bramkarzy.

Klasyfikacja MVP sezonu to od samego początku wyścig 3 zawodników: Adam Wasiluk (Efekt Podzborów), Dawid Cichorek i Miłosz Matuszewski (obaj Smykałki 2115) wyróżniali się praktycznie w każdym meczu który grali. Ostatecznie w głosowaniu kierowników drużyn, koordynatorów dnia meczowego oraz kibiców najwięcej punktów uzyskał Miłosz Matuszewski (18).

Kolejne miejsca zajęli: Dawid Cichorek (15), Adam Wasiluk (15), Oskar Świątkowski (11) i Marcin Lange (9). Oni wraz z Miłoszem Matuszewskim oraz najlepszym bramkarzem ligi - Krzysztofem Walczakiem - stworzyli Szóstkę Sezonu ligi.

Najmłodszym zawodnikiem ligi okazał się bramkarz Kaliskich Orłów - Mikołaj Chudziak. Tylko 1 dzień starszy okazał się być jego drużynowy kolega - Kamil Pyrek.

Wyróżnienia dla najstarszego zawodnika ligi trafiły do: Zbigniewa Ciamciaka (Wild Boyz Bartex) - który był najstarszym zawodnikiem zgłoszonym do ligi oraz Dariusza Walkowiaka (AZP Poster Kalisz) - który był drugim najstarszym zgłoszonym, ale najstarszym który w tym sezonie zagrał w meczu.

W klasyfikacji Fair Play zwyciężyły drużyny KZL Kalisz oraz Smykałki 2115 (zawodnicy tych drużyn nie otrzymali żadnej żółtej ani czerwonej kartki oraz drużyny nie oddały meczów walkowerem).

Wszystkie puchary, medale, dyplomy i podziękowania wręczyli członkowie zarządu stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej - Paweł Olek, Marcin Rybarczyk oraz Wojciech Woźniak i właściciel firmy Bartex Auto-Gaz - Pan Bartosz Szymczak.

Przekazano także podziękowania dla podmiotów wspierających Ligę oraz stowarzyszenie Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej, które jest organizatorem rozgrywek: firmie Bartex Auto-Gaz - darczyńcy tytularnemu rozgrywek, firmie Colian Logistic, wielkopolskiemu dystrybutorowi marki Keeza (fundatorowi voucherów dla zwycięzców klasyfikacji indywidualnych), Stowarzyszeniu Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, OSRiR w Kaliszu oraz Wydziałowi Sportu i Turystyki UM w Kaliszu. Wkład każdego z tych podmiotów w rozegranie sezonu sportowych zmagań był nieoceniony.

- W imieniu organizatora serdecznie dziękuję za rozegrany sezon piłkarskich zmagań wszystkim drużynom, zawodnikom, osobom pracującym przy organizacji, darczyńcom, przedstawicielom miasta i OSRiR za udostępnienie obiektów, kibicom, rodzinom (żonom, dziewczynom i partnerkom zawodników i organizatorów, które z cierpliwością pozwalały nam realizować naszą sportową pasję kosztem wspólnego czasu w weekend). Sezon wiosna 2020, mimo utrudnień pandemicznych, udało się doprowadzić do sportowo szczęśliwego końca. Gratulacje dla wszystkich drużyn i do zobaczenia w sezonie jesień 2020, już pod koniec sierpnia 2020 roku - powiedział Paweł Olek, prezes stowarzyszenia KALPNS.

Skład drużyny Smykałki 2115:

Filip Szwedziak

Krzysztof Łysiak

Dawid Dobrasiak

Michał Kosicki

Damian Matczak

Patryk Sielicki

Patryk Kawecki

Miłosz Matuszewski

Krystian Pawelec

Alan Mielcarek

Adam Chlebowski

Kuba Czarnecki

Dawid Cichorek

Michał Gramczewski

Wiktor Matysiak

Dominik Dobrzyniecki

Filip Olszewski

Wiktor Wachowski

Adrian Gryczyński

Skład drużyny Efekt Podzborów:

Mateusz Jaworski

Paweł Lisiecki

Robert Lisiecki

Konrad Bugajny

Roman Nędzewicz

Adam Wasiluk

Marcin Zając

Dariusz Pietrala

Joshua Balogun

Adam Kałużny

Kacper Różański

Bartosz Bigosiński

Vitali Krektun

Artur Panasiewicz

Dawid Konopiński

Mateusz Gabryś

Dominik Maciejewski

Leszek Tomaszewski

Sebastian Budka

Mateusz Fibich

Dawid Garifow

Princewill Okachi

Iwo Pietrala

Skład drużyny Weekendowi Kopacze:

Michał Andrzejak

Oliwer Michalak

Tomasz Andrzejak

Adrian Owczarek

Dominik Jezierski

Mateusz Karski

Jan Budziński

Filip Jesiołowski

Patryk Łukasz Figiel

Adam Garifow

Piotr Grabowski

Konrad Ratajczyk

Krystian Bednarek

Bartosz Świtalski

Patryk Sołtysiak

Maciej Wielgosz

Wiktor Chląd

Kacper Janik

Kacper Czaja

Michał Mazurek

Adam Kałuża

Michał Świgoniak

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.