BARRACUDA Mistrzem Polski!

2018-06-27 09:33:00 TEAM BARRACUDA Kalisz

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. W zawodach wzięło udział dziewięciu zawodników klubu Team Masters Barracuda. Największe gratulacje należą się Patrycji Rupie – najmłodszej z zawodniczek, która rywalizowała w kategorii 0 (20-24l.). To właśnie ona aż dwa razy stanęła na najwyższym miejscu na podium zdobywając tytuł Mistrza Polski na 200m oraz 100m stylem grzbietowym oraz wicemistrzostwo na 50m stylem grzbietowym!

Kolejnym medalistą jest Andrzej Sypniewski (kat. H). Do Kalisza przywiózł ze sobą aż sześć medali – cztery srebra za 200m stylem zmiennym, 200m stylem motylkowym, 100m stylem klasycznym i 200m stylem klasycznym oraz dwa brązy za 50m stylem klasycznym i 100m stylem motylkowym. Dodatkowo został wyróżniony za klasyfikacje w Pucharze Polski za rok 2017 zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii.

Na podium stanęła także Małgosia Rembowska-Świeboda zdobywając trzy wicemistrzostwa na 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym, 100m stylem grzbietowym oraz brązowy medal za 100m stylem dowolnym (kat.F).

Do grona medalistów dołączyła Magdalena Kolera, która debiutowała jako zawodniczka Barracudy i od razu wywalczyła cztery trzecie miejsca na 50m stylem grzbietowym, 100m stylem grzbietowym, 200m stylem grzbietowym oraz 400m stylem dowolnym w kategorii B.

Brązowym medalem z Mistrzostw Polski na 200m stylem klasycznym w kategorii B może się również poszczycić Wojciech Gałczyński, który tak jak inni wywalczył miejsce na podium w iście mistrzowskim stylu.

Rywalizacja nie mogła odbyć się również bez sztafet. Wicemistrzyniami okazały się zawodniczki Barracudy, które w obydwóch sztafetach (4×50m stylem zmiennym oraz 4×50m stylem dowolnym) zajęły drugie miejsca!

Ponadto w mistrzostwach wzięli udział Elżbieta Tomczyk, Agata Gałczyńska, Paweł Przybylski i Marek Gola.