Polityka

Barbara Oliwiecka pełnomocniczką partii Polska 2050 w okręgu kalisko-leszczyńskim

2022-05-21 08:00:00 red

W Poznaniu 13 maja Partia Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła swoich pełnomocników, którzy będą reprezentować ugrupowanie Szymona Hołowni w Wielkopolsce. Na pełnomocnikach spoczywać ma odpowiedzialność za budowę struktur partii w regionie wielkopolskim oraz przygotowanie ugrupowania do pierwszych wyborów parlamentarnych.

fot. Polska 2050
fot. Polska 2050

Pełnomocniczką i regionalną koordynatorką partii w Wielkopolsce została dr Ewa Schaedler przedsiębiorczyni i aktywistka społeczna, członkini Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Polska 2050. Rolę pełnomocnika okręgu poznańskiego pełnić będzie Dobrosław Rola -przedsiębiorca, wolontariusz grupy granica, poznaniak wspierający osoby w kryzysie bezdomności, od początku mocno zaangażowany w tworzenie ruchu Polska 2050. Za okręg kalisko-leszczyńskim odpowiadać będzie Radna Miasta Kalisza Barbara Oliwiecka, przewodnicząca Klubu Radnych Polska 2050, zaangażowana w sprawy społeczne, ekolożka, aktywnie działająca na rzecz kobiet, za okręg pilski Adam Luboński pilski przedsiębiorca, od lat aktywny działacz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a konińsko-gnieźnieńskiego wiceprezydent Konina Paweł Adamów.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w południe na Placu Adama Mickiewicza, posłanka i wiceprzewodnicząca partii Polska 2050 Szymona Hołowni Paulina Hennig-Kloska podkreśliła, że efektem dotychczasowej działalności Polski 2050 jest ogromny ruch społeczny, do którego należy dziś ponad 20 tys. ludzi oraz liczne programy, które Szymon Hołownia zaprezentował na przestrzeni ostatniego roku, to min. program gospodarczy, zdrowotny, edukacyjny, zielonej transformacji, odbudowy niezależności samorządu terytorialnego, sądownictwa, rozdziału państwa i kościoła.

- Można powiedzieć, że pod kątem programowym, jesteśmy doskonale przygotowani do naprawy Rzeczpospolitej, która stoi dziś przed licznymi wyzwaniami. Poza licznymi wolontariuszami przez ostatni rok przyłączyło się do nas ponad 250 samorządowców różnego szczebla, z całej Polski, wielu z nich stanowi dziś podstawy naszych struktur w całej Polsce, ale naszą partię tworzą też osoby, które dotąd nie angażowały się w politykę, wnoszą one do niej świeże spojrzenie, ogromny zapał, są odważni i chcą zmieniać Polskę, aby stała się nowoczesnym, zielonym i bezpiecznym krajem – podkreśliła posłanka.

- Bardzo się cieszę, że partia Szymona Hołowni została w końcu oficjalnie zarejestrowana i możemy rozwijać nasze struktury. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które razem z nami chcą naprawiać Polskę, które chcą działać w regionie kalisko leszczyńskim i wesprzeć naszą partię. Dla nas polityka to służba, praca na rzecz społeczeństwa. Naszym działaniom zawsze przyświeca hasło „pokolenie, nie kadencja”. Myślimy perspektywiczne i wiemy jak wzmocnić samorządność, uzdrowić edukację, poprawić służbę zdrowia. Czas by politycy zaczęli rozwiązywać konkretne problemy. Zapraszam do kontaktu – mówi Barbara Oliwiecka.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować