Polityka

Barbara Oliwiecka pełnomocniczką partii Polska 2050 w okręgu kalisko-leszczyńskim

2022-05-21 08:00:00 red

W Poznaniu 13 maja Partia Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła swoich pełnomocników, którzy będą reprezentować ugrupowanie Szymona Hołowni w Wielkopolsce. Na pełnomocnikach spoczywać ma odpowiedzialność za budowę struktur partii w regionie wielkopolskim oraz przygotowanie ugrupowania do pierwszych wyborów parlamentarnych.

fot. Polska 2050
fot. Polska 2050

Pełnomocniczką i regionalną koordynatorką partii w Wielkopolsce została dr Ewa Schaedler przedsiębiorczyni i aktywistka społeczna, członkini Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Polska 2050. Rolę pełnomocnika okręgu poznańskiego pełnić będzie Dobrosław Rola -przedsiębiorca, wolontariusz grupy granica, poznaniak wspierający osoby w kryzysie bezdomności, od początku mocno zaangażowany w tworzenie ruchu Polska 2050. Za okręg kalisko-leszczyńskim odpowiadać będzie Radna Miasta Kalisza Barbara Oliwiecka, przewodnicząca Klubu Radnych Polska 2050, zaangażowana w sprawy społeczne, ekolożka, aktywnie działająca na rzecz kobiet, za okręg pilski Adam Luboński pilski przedsiębiorca, od lat aktywny działacz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a konińsko-gnieźnieńskiego wiceprezydent Konina Paweł Adamów.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w południe na Placu Adama Mickiewicza, posłanka i wiceprzewodnicząca partii Polska 2050 Szymona Hołowni Paulina Hennig-Kloska podkreśliła, że efektem dotychczasowej działalności Polski 2050 jest ogromny ruch społeczny, do którego należy dziś ponad 20 tys. ludzi oraz liczne programy, które Szymon Hołownia zaprezentował na przestrzeni ostatniego roku, to min. program gospodarczy, zdrowotny, edukacyjny, zielonej transformacji, odbudowy niezależności samorządu terytorialnego, sądownictwa, rozdziału państwa i kościoła.

- Można powiedzieć, że pod kątem programowym, jesteśmy doskonale przygotowani do naprawy Rzeczpospolitej, która stoi dziś przed licznymi wyzwaniami. Poza licznymi wolontariuszami przez ostatni rok przyłączyło się do nas ponad 250 samorządowców różnego szczebla, z całej Polski, wielu z nich stanowi dziś podstawy naszych struktur w całej Polsce, ale naszą partię tworzą też osoby, które dotąd nie angażowały się w politykę, wnoszą one do niej świeże spojrzenie, ogromny zapał, są odważni i chcą zmieniać Polskę, aby stała się nowoczesnym, zielonym i bezpiecznym krajem – podkreśliła posłanka.

- Bardzo się cieszę, że partia Szymona Hołowni została w końcu oficjalnie zarejestrowana i możemy rozwijać nasze struktury. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które razem z nami chcą naprawiać Polskę, które chcą działać w regionie kalisko leszczyńskim i wesprzeć naszą partię. Dla nas polityka to służba, praca na rzecz społeczeństwa. Naszym działaniom zawsze przyświeca hasło „pokolenie, nie kadencja”. Myślimy perspektywiczne i wiemy jak wzmocnić samorządność, uzdrowić edukację, poprawić służbę zdrowia. Czas by politycy zaczęli rozwiązywać konkretne problemy. Zapraszam do kontaktu – mówi Barbara Oliwiecka.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować