Kultura

Autorska, ręcznie wykonana biżuteria i wystawa zdjęć niezwykłych dzieł

2023-04-01 19:00:00 red.

Niezwykłe, oryginalne, niepowtarzalne, ręcznie wykonane naszyjniki, bransoletki, kolczyki, broszki - Już 14 kwietnia o godzinie 18:00 w Muzeum Historii Turku odbędzie wystawa autorskiej biżuterii w technice haftu sutasz w wykonaniu Katarzyny Darul oraz wernisaż zdjęć m.in. kaliszanina Przemysława Szczeblewskiego. 

fot. Anita Haduch - Art Anita
fot. Anita Haduch - Art Anita

14 kwietnia zobaczymy wystawę autorskiej biżuterii w technice haftu sutasz w wykonaniu Katarzyny Darul znanej pod marką Biżuteria Dudqa.  Sutasz to popularna technika biżuteryjna, która cieszy się ogromną popularnością wśród producentów biżuterii, ale też miłośniczek tworzenia pięknych ozdób hand made. W języku francuskim słowem „soutache” określa się rodzaj sznurkowych dekoracji, którymi ozdabia się wojskowe mundury, z kolei w języku węgierskim „sujtas” to plecionka. Haft sutaszowy był wykorzystywany już w starożytnych Chinach, a jego popularność w ostatnim czasie rośnie. Technika sutasz pozwala tworzyć naprawdę efektowne kolczyki, wisiorki czy bransoletki ze specjalnego sznurka. 

Mam na imię Kasia tworzona przez mnie biżuteria z użyciem sutaszu jest niepowtarzalna, oryginalna, stylowa i kobieca. Z sutaszem pracuje od 2011 roku. Przykładam bardzo dużą wagę do jakości wykorzystanych półproduktów oraz samego wykonania. Zapraszam do krainy, w której mogą spełnić się i Twoje marzenia. Tu bije moje serce - mówi Katarzyna Darul.

Na wystawie zobaczymy niepowtarzalne i oryginalne, ręcznie wykonane naszyjniki, bransoletki, kolczyki, broszki, ozdoby, zawieszki. 
 
- Zapraszam na wystawę która całkowicie zmieni Twój sposób myślenia o rękodziele. Za sprawą niezwykłych strojów i dodatków przeniesiesz się jakby do innego świata. Na wystawie znajdziesz biżuterię wykonaną w hafcie sutasz której autorką jest Katarzyna Darul znana jako Biżuteria Dudqa oraz niezwykle, wręcz bajkowe kostiumy. Wystawę uzupełnia a zarazem łączy wernisaż zdjęć autorstwa Anity Haduch Art Anita, Przemysława Szczeblewskiego PrzemoDronPhoto, Rafała Krowki, Agnieszki Skrok Fotografia oraz naszej lokalnej fotograf Agnieszki Kaczkowskiej. Wystawa jest niezwykłą uczta dla oka i duszy - mówią organizatorzy.
 
 
Wystawie będzie towarzyszyć wernisaż zdjęć m.in.: Art Anita, Przemysław Szczeblewski PrzemoDronPhoto, którzy sfotografowali te niezwykłe dzieła na modelkach.
 
 
Wystawę będzie można oglądać do 28 maja. 
 

 

Kiedy?
 
14.04.-28.05.2023r. godz. 18:00.
 
Gdzie?
 
Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, ul. Plac Wojska Polskiego 1 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować