Społeczne

Atak z użyciem niebezpiecznej substancji przy ulicy Chopina w Kaliszu!

2022-01-18 14:46:46 BK

Niecodzienna akcja na terenie jednej z firm przy ulicy Chopina w Kaliszu. Niezidentyfikowany sprawca oblał nieznaną substancją mężczyznę i jego samochód.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Wszystko działo się we wtorek o godzinie 11:45. Straż pożarna i policja otrzymały zgłoszenie o ataku na mężczyznę, który został oblany nieznaną substancją. 

Na miejsce wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Zadysponowane zostały 4 zastępy straży pożarnej w tym zastępy chemiczne z Kalisza oraz z Ostrowa Wielkopolskiego. Strażacy próbują ustalić jaka substancja została użyta. Na razie wiadomo, że jest to substancja o odczynie kwaśnym. Znalazła się ona na poszkodowanym mężczyźnie a także na jego samochodzie.

Na miejscu pracują funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz policyjni technicy. Sprawca zdarzenia uciekł. Będą próbowali ustalić jego tożsamość.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ