Społeczne

„Astronomiczny Wykład Otwarty” 16 września w Cafe Calisia

2021-09-14 10:00:00 red za Radosław Pior/Fundacja Karola Malaperta

Fundacja Karola Malaperta oraz Koło Astronomiczne Malapert zapraszają na „Astronomiczny Wykład Otwarty”. Spotkanie odbędzie się w  czwartek 16 września w Cafe Calisia przy Alei Wolności 6 o godz. 18.00. Wykładpt. "Studenckie rakiety w Polsce" wygłosi Kacper Kowalski.

fot. Fundacja Karola Malaperta
fot. Fundacja Karola Malaperta

Wykład jest realizacją misji Fundacji Karola Malaperta, której celem jest popularyzacja astronomii, astronautyki oraz nauk pokrewnych. - Zarząd oraz wolontariusze Fundacji starają się kształtować naukową wrażliwość oraz wiedzę astronomiczną wśród mieszkańców Kalisza i okolic, a także dokumentować wszelkie ślady astronomicznej aktywności w Kaliszu na przestrzeni wieków – informuje Radosław Pior z Fundacji Karola Malaperta.

Kacper Kowalski jest członkiem Koła Astronomicznego Malapert w Kaliszu od 2013 roku, a obecnie jest studentem Politechniki Wrocławskiej, członkiem Koła Naukowego PWr in Space, które specjalizuje się w budowie i testowaniu studenckich rakiet.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ