Architektour - studenci zaprojektują problematyczne obszary Kalisza!

2019-04-15 13:42:00 red

Kalisz odwiedzi 120 studentów architektury, którzy od 9 do 15 maja będą pracować nad koncepcjami zagospodarowania kilku problematycznych obszarów miasta, m.in. Podgórza, czy Złotego Rogu. Podsumowanie odbędzie się w auli WPA UAM. Miasto w ten sposób może uzyskać ciekawe rozwiązania, które później wcieli w życie. Współorganizatorem Architektour jest Fundacja „Na dużą skalę”.

fot. MW
fot. MW

- W ramach warsztatów zaprosimy do Kalisza ponad setkę studentów wydziałów architektury z różnych miast – mówi prezydent Kinastowski. Studenci będą mieli za zadanie zaprojektować według wytycznych Urzędu Miasta „problematyczne” tereny w Kaliszu – Liczymy na to że studenci będący w swoim najbardziej twórczym okresie zaproponują dla „problemowych” obszarów ciekawe rozwiązania, które będziemy później wcielać w życie – dodaje prezydent.

Jedną z takich problemowych lokalizacji według prezydenta jest Złoty Róg – Myślę, że w ramach tych warsztatów dostaniemy fajne propozycje na to miejsce, które będą ciekawe i świeże, a jednocześnie akceptowalne przez mieszkańców Kalisza – mówi prezydent Kinastowski.

Architektour rozpoczął się w 2010 roku. Przedmiotem warsztatów są trudne i zdegradowane przestrzenie miejskie, natomiast celem wypracowanie konkretnych koncepcji ich zagospodarowania. – Warsztaty Architektour w Kaliszu będą już dziewiątą edycją tego wydarzenia. Każdego roku studenci odwiedzają inne miasto. Jest to pierwsze miasto w Wielkopolsce. Wcześniej Architektour odbywały się m.in. w Wałbrzychu, Elbląg i Przemyśl – mówi Jacek Maleszka prezes zarządu Fundacja “Na dużą skalę” – Mamy nadzieję, że działania w Kaliszu przyniosą wiele ciekawych rozwiązań – dodaje.

Studenci oprócz Podgórza i Złotego Rogu zajmą się terenami prywatnymi przy al. Wojska Polskiego (teren dawnej fabryki Teknia), teren dawnego Wistilu, ul. Przybrzeżnej oraz tereny firmy Colian przy ul. Podmiejskiej.

Do udziału w projekcie zaproszono także lokalne firmy – Colian Holding S.A., Teknia Automotiv i Wistil S.A.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ