Społeczne

Architekci Niepodległości – wystawa o ks. Wacławie Blizińskim w Krakowie

2020-11-21 09:00:00 Marta Wolarz, za :https://nikidw.edu.pl/2020/11/10/architekci-niepodleglosci-wystawa-o-ks-waclawie-blizinskim-w-krakowie

Wystawa opowiadająca o życiu Księdza Wacława Blizińskiego, przygotowana przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu, będzie dostępna dla zwiedzających w Krakowie od 8 do 20 listopada.

fot: Jan Brański NIKDW Kraków
fot: Jan Brański NIKDW Kraków

Krakowski Oddział Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do zwiedzania wystawy o dziele życia Księdza Wacława Blizińskiego. Po ekspozycji w Częstochowie (27.10 – 06.11) dzięki uprzejmości Małopolskiej Hodowli Roślin wystawę będzie można oglądać na dziedzińcu MHR w Krakowie.

Przypomnijmy: wystawa przybliża życiowy dorobek księdza prałata Wacława Blizińskiego (1870-1944) i jest kontynuacją szeregu działań popularyzatorskich (konferencja naukowa; publikacja książki ks. Sławomira Kęszki pt. „Dzieło jednego życia. Ksiądz Prałat Wacław Bliziński”; wystawa – w Warszawie, a następnie w Częstochowie) podjętych przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi mających na celu popularyzację dorobku tego wybitnego kapłana i społecznika, jednego z ojców polskiej niepodległości.

Po Krakowie wystawa zostanie zaprezentowana przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a nstępnie pojedzie do Torunia.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ