Społeczne

Aquapark otwiera zewnętrzne baseny

2020-06-23 09:42:52 Aquapark Kalisz

Już od najbliższej soboty będzie można korzystać z zewnętrznych basenów w kaliskim parku wodnym. Aquapark rozpoczyna tym samym sezon letni.

fot. Jakub Ciesielski
fot. Jakub Ciesielski

W Kaliskim Parku Wodnym zakończyły się prace przygotowawcze basenów i terenów zewnętrznych. Podczas kilku tygodni intensywnych prac oczyszczono niecki basenów, uruchomiono filtry uzdatniające wodę oraz pompy atrakcji. Wszystkie urządzenia zostały przetestowane i działają bez zarzutów. Zjeżdżalnie zostały sprawdzone przez testerów z serwisu i są już gotowe do wodnej przygody. Woda w nieckach basenowych została wnikliwie przebadana przez akredytowane laboratorium, wyniki potwierdziły wysoką jakość wody w kąpielisku.

- Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa użytkownikom basenów, z ich pomocą i zaangażowaniem w przestrzeganiu zasad bezpiecznego wypoczynku w wodzie możemy w pełni realizować te zadania. Cały obiekt został przystosowany do wymagań Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Rozwoju w kwestii przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 – podkreśla Michał Jackowski, prezes zarządu Aquapark Kalisz.

Część zewnętrzna będzie czynna w okresie letnim codziennie od godziny 9:30 do 19:30. Bilety na cały dzień będą kosztować: od poniedziałku do piątku 22zł (normalny) i 17zł (ulgowy) a w weekendy 24zł (normalny) i 19zł (ulgowy). W tym roku również będą funkcjonowały bilety popołudniowe.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ