Społeczne

Apel o uchylenie “strefy wolnej od LGBT” w gminie Szczytniki

2021-01-02 10:00:00 red.

Gmina Szczytniki 9 maja 2019 roku jako jedyna jednostka administracyjna w województwie wielkopolskim przyjęła stanowisko w sprawie sprzeciwu wobec ideologii LGBT i gender. Przedstawiciel Młodej Lewicy w Wielkopolsce Adam Boch oraz Kamil Janiak ze Stowarzyszenia Ostra Zieleń w Kaliszu skierowali apel do Rady Gminy Szczytniki o uchylenie tego stanowiska. 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

- Rok 2020 ukazał, z jakimi wyzwaniami musi mierzyć się Polska. Jest to niedofinansowana opieka zdrowotna, system edukacji wykluczający część dzieci i młodzieży z partycypacji w nauczaniu zdalnym, oraz ponownie kwestie związane z klimatem, smogiem i wykluczeniem transportowym - przedstawiają w liście Boch i Janiak.

 

Poniżej treść apelu.

Kalisz, 31.12.2020r.

 

Radni gminy Szczytniki

Szczytniki 139

62-865 Szczytniki

 

Rok 2020 pokazał, że najważniejszymi problemami z jakimi boryka się Polska to niedofinansowana opieka zdrowotna, system edukacji wykluczający część dzieci i młodzieży z partycypacji w nauczaniu zdalnym, oraz ponownie kwestie związane z klimatem, smogiem i wykluczeniem transportowym.

Jest to zadanie nie tylko dla rządu, ale również dla samorządowców - burmistrzów, wójtów, radnych. Tymczasem dalej utrzymujecie Państwo w mocy haniebną uchwałę, przyjętą 9 maja 2019 roku, która uderza w osoby LGBT zamieszkujące gminę Szczytniki. Nienawiść wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej i tożsamości psychoseksualnej doprowadza do utrzymania niepotrzebnych konfliktów, podziałów i wykluczania ze społeczności lokalnej mieszkanek i mieszkańców, którzy są związani z gminą Szczytniki i chcą tutaj mieszkać i się rozwijać.

Dalsze istnienie tej uchwały w życiu publicznym szkodzi interesom Szczytnik. Gmina nie może ubiegać się o Fundusze Norweskie, a dodatkowo jest jedyną gminą województwa wielkopolskiego, która przyjęła taką deklarację. To jest skaza wizerunkowa, którą Państwo wywołaliście, a w skutek której cierpią mieszkanki i mieszkańcy gminy.

Apelujemy, jako młodzi obywatele, do wycofania się z tej haniebnej uchwały. Domagamy się, aby na następnym posiedzeniu rady gminy Szczytniki, do porządku obrad włączono punkt o dyskusji i głosowaniu nad uchyleniem stanowiska rady z dnia 9 maja 2019 roku “w sprawie sprzeciwu wobec ideologii LGBT i gender’’.

Z wyrazami szacunku
Adam Boch - Młoda Lewica Wielkopolska
Kamil Janiak - Ostra Zieleń Kalisz
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ