Andrzej Grzyb z poparciem prezesa PSL. "Jeżeli nie przejdziemy na zieloną stronę mocy, nie zmieni się jakość życia w Polsce"

2019-05-20 10:15:00 BK

Kolejna kampanijna wizyta w Kaliszu. W poniedziałek, 20 maja do naszego miasta przyjechał Władysław Kosiniak-Kamysz, od 2015 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł na Sejm VIII kadencji. Oficjalnie poparł wielkopolskiego kandydata PSL do PE, doktora Andrzeja Grzyba.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Chciałem podziękować prezesowi Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi za, że w tym ostatnim tygodniu, na ostatniej prostej, przyjechał do południowej Wielkopolski by wesprzeć mnie w tych przygotowaniach do wyborów i przekazać argumenty, które dotyczą całego naszego programu. Jesteśmy tą częścią Koalicji Europejskiej, która jest jej konserwatywną kotwicą – mówiła Andrzej Grzyb, wielkopolski kandydat do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. - Ludzie mają poczucie wartości jaką jest obecność Polski i Wielkopolski w Unii Europejskiej. Te osiągnięcia, które udało się osiągnąć tym najmniejszym społecznościom lokalnym, nie byłby możliwe bez tego wsparcia.

Oficjalnego poparcia kandydatowi udzielił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, który przyjechał dziś do Kalisza.

- Mam zaszczyt udzielić kolejny raz poparcia dla doktora Andrzeja Grzyba, Europosła, posła, samorządowca, przyzwoitego człowieka, który zabiega o nasze sprawy w Brukseli od 10 lat, ale też uczestniczył w ważnych wydarzeniach w Polsce, tworząc powiaty, a wcześniej przeprowadzając, wspólnie z innymi politykami, Polskę przez rok 1989 – mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL przedstawił najważniejsze założenia programowe z jakimi partia wchodzi również w politykę europejską.

- Zdrowie jest numerem jeden. Niestety w programach społecznych rządu nie widzimy nawet przecinka na temat wsparcia opieki zdrowotnej, dostępności lekarzy, podniesienia płac fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych, techników radiologii, całego personelu, który wspiera pacjentów w dojściu do zdrowia i diagnozowaniu. Nie ma słowa o pielęgniarkach. Nie ma o skróceniu kolejek i zadłużeniu szpitali – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jednym z postulatów PSL jest wprowadzenie Europejskiego Programu Walki z Chorobami Nowotworowymi.

- W gminie ma być profilaktyka i prewencja, informacja na temat zagrożenia chorobami nowotworowymi. A zagrożenie jest ogromne. To jest druga przyczyna zgonów w Polsce i w Europie. Na poziomie miasta powiatowego niezbędna jest diagnostyka. Na poziomie ośrodka subregionalnego jakim jest Kalisz, będzie odbywało się leczenie – mówił prezes PSL.

Drugim ważnym punktem programowym jest rolnictwo.

- 280 euro średnio dopłaty do hektara, wsparcie w stabilizacji dochodów rolniczych, bo co roku pojawiają się klęski żywiołowe, otwarcie nowych rynków zbytu, odbudowanie marki polskiej wołowiny i wieprzowiny, zatrzymanie ASF i pomoc Unii Europejskiej dla poszkodowanych – to nasze działania – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Oczkiem w głowie wielkopolskiego kandydata do PE Andrzeja Grzyba jest ekologia. Jest to kolejny, priorytetowy postulat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Odnawialne źródła energii, zielona energia, czyste powietrze, o to zabiega Andrzej Grzyb. Wiele osób umiera z powodu zanieczyszczenia środowiska w Polsce. Jeżeli nie przejdziemy na zieloną stronę mocy, fotowoltaikę, energię słoneczną, wodną, to nie będzie zmiany jakości życia w Polsce – mówił prezes PSL.

Andrzej Grzyb, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm X, II, IV, V i VI kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego V, VII i VIII kadencji. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 został wybrany na eurodeputowanego z okręgu poznańskiego, zdobywając 28 546 głosów. W 2014 ponownie zdobył mandat posła do Parlamentu Europejskiego. W tegorocznych wyborach startuje z list Koalicji Europejskiej.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ