AMZA STREET DANCE

2012-02-13 10:01:40 Redakcja Calisia.pl

Fani tańca i dobrej muzyki mogli nacieszyć swój wzrok i ucho 9 lutego w kaliskim CKiS. Zespół AMZA STREET DANCE przygotował dla widzów Kalisza duże show taneczne.

AMZA STREET DANCE to formacja taneczna na co dzień trenująca w Szkole Muzycznej MUSIC STORE. Założycielką zespołu jest Pani Izolda Huchla. Wtedy zespół funkcjonował pod nazwą AD III. Kiedy 10 lat temu grupa dziewczynek postanowiła poświęcić się sztuce tańca, nikt nie spodziewał się, że efekt będzie tak niesamowity. Każdy nowy instruktor kształtował osobowość zespołu. Dziewczyny szlifowały swój warsztat taneczny pod okiem takich instruktorów jak Izabela Chlewińska, Aleksandra Ścibór, Krzysztof Szymański czy Klaudia Poziemska. Dziś choreografem i opiekunem zespołu jest Anna Klimek.
9 luty 2012, dzień pełen przygotowań i nerwów. Od samego rana AMZA ciężko trenuje, dopieszczając każdy szczegół koncertu. Po wielu godzinach prób tanecznych, rozpoczyna się próba generalna. Dziewczyny są skoncentrowane i dokładnie wiedzą jak ma wyglądać show. W ich oczach widać oddanie i determinację. Na godzinę przed koncertem wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Kiedy publiczność zasiadła na widowni, powitał ja serdecznie zespół instrumentalny szkoły MUSIC STORE pod opieką pana Macieja Sawińskiego wraz z wokalistkami utworem "I feel good". Zgromadzeni goście od razu poczuli dobry klimat koncertu. Kiedy zespół AMZA pojawił się na deskach kaliskiego CKiS, publiczność przywitał dziewczyny brawami. Podczas benefisu zespół zaprezentował swój dorobek taneczny zdobyty w przeciągu 10 lat. Choreografie przeplatane były filmami i zdjęciami z życia zespołu. Na zakończenie dziewczyny przygotowały niespodziankę dla widzów, która została doceniona i nagrodzona dużymi brawami. To było niesamowite show taneczne. AMZA - Dziękujemy
Życzymy AMZIE STREET DANCE kolejnych 10 lat, sukcesów i aby pasja z jaką tańczą nigdy w nich nie wygasła.
A szkole MUSIC STORE gratulujemy takich podopiecznych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować