Społeczne

Alarmy bombowe w kaliskich szkołach przed maturami. Bez żartownisiów się nie obyło...

2021-05-04 09:28:21 BK

To kolejne już matury, które żartownisie próbowali zakłócić wysyłając informacje do szkół o podłożonym ładunku wybuchowym. Na szczęście głupie żarty nie poskutkowały, matury ruszyły zgodnie z planem o godzinie 9:00.

fot. BK
fot. BK

4 maja, po godzinie 8:00 rano, czyli tuż przez rozpoczęciem egzaminu maturalnego z języka polskiego, do liceów i techników na terenie Kalisza i powiatu dotarły maile z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. O sytuacji zostały powiadomione służby. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, kiedy ktoś próbuje wprowadzić zamieszanie i zakłócić przebieg matur. Na szczęście się to nie udało.

W II LO, III LO i IV LO uczniowie weszli na sale zgodnie z planem i nie była zarządzona ewakuacja. Do I LO zadysponowane zostały 3 zastępy straży pożarnej i podjęto decyzję o tym by maturzyści chwilowo opuścili teren szkoły. Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń, uczniowie wrócili do budynku i rozpoczęli egzamin z języka polskiego zgodnie z planem.

Funkcjonariusze policji sprawdzili wszystkie szkoły. Zgłoszenia okazały się fałszywe. Informacje o podłożonym ładunku wybuchowym trafiły również do szkół podstawowych w Kaliszu i powiecie.

Matury w 2020 roku nie obyły się bez dodatkowych stresów dla uczniów i nauczycieli. W 11 szkołach w Kaliszu i 2 w powiecie kaliskim pojawiły się zgłoszenia o podłożonym ładunku wybuchowym. Takie incydenty miały miejsce w placówkach w całym kraju.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ