Polityka

Aktywistka działająca na rzecz kobiet i środowisk LGBT dołączyła do Wiosny

2021-02-13 09:00:00 BK

Natalia Dolak, kaliszanka, aktywistka, społeczniczka, działająca w Banku Równości, a także Strajku Kobiet w Kaliszu, dołącza do Wiosny Biedronia i Lewicy.

fot. Calisia.pl
fot. Calisia.pl
- Gdy rozpoczęłam działalność jako aktywistka, nie myślałam o zaangażowaniu w politykę, jednak jak miały to dopiero pokazać moje doświadczenia, walka o prawa prędzej czy później rozbija się o politykę właśnie. To tam podejmowane są decyzje i wprowadzane zmiany, które mają wpływ na nas wszystkich. Tego nie można zignorować, jeśli chce się działać - mówi dla portalu Calisia.pl Natalia Dolak. - Z partią Wiosna jestem związana światopoglądowo, więc był to dla mnie naturalny wybór. W trakcie pomagania przy organizacji I Kaliskiego Marszu Równości poznałam Miłosza Kopicę, który również jest związany z Wiosną i jest koordynatorem „Tęczowej Wiosny” w okręgu kalisko-leszczyńskim. W ciągu ostatnich dwóch lat doraźnie wspierałam różne inicjatywy Lewicy w Kaliszu: spotkania, spoty, wiece, strajki. Jako członkini stowarzyszenia Bank Równości w Kaliszu, często reprezentowałam osoby LGBT+ i przedstawiałam problemy tej mniejszości, tego jak jest marginalizowana i dyskryminowana w Polsce. Razem z Bankiem organizowaliśmy spotkania i imprezy informacyjno-równosciowe. Jako koordynatorka Wiosny Kobiet w Kaliszu będę miała na uwadze, w jakim obszarze możemy wesprzeć inne kobiety i osoby potrzebujące. Nasze struktury dopiero nabieraja kształtów, więc o wszelkich działaniach będziemy informować na bieżąco. Obecnie zbieramy podpisy pod projektem ustawy „Legalna aborcja. Bez kompromisów”. Głównym celem jest zalegalizowanie aborcji do 12 tygodnia ciąży oraz rozszerzenie programu badań prenatalnych. Zależy nam na tym, aby wszystkie kobiety i osoby z macicami miały wybór; czuły się bezpieczne i miały wsparcie oraz opiekę bez względu na podjętą decyzję - dotyczy to zarówno aborcji, jak i donoszenia ciąży. Przy okazji chciałabym zachęcić wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć Wiosnę. Przed nami dużo pracy, z każdym dniem staje się to coraz bardziej oczywiste. Nikt nie jest jednak bezsilny w obliczu tego, co sie teraz dzieje - z nami może walczyć i doprowadzić do zmian. Wiosna w końcu nadejdzie dla każdego, bo wszyscy jesteśmy równi.
 
Kaliszanka będzie nową koordynatorką Wiosny Kobiet.
 
 
Natalia Dolak wielokrotnie inicjowała i uczestniczyła w manifestacjach oraz protestach na rzecz społeczności LGBT a także kobiet.
 
 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ