Społeczne

Akcja zbiórki krwi przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu

2021-02-18 11:00:00 red.

22 lutego br. odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Wszystkich, którzy chcą podzielić się tym bezcennym lekiem, zapraszamy do udziału w akcji!

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Akcja odbędzie się w poniedziałek, 22 lutego, w godzinach od 8:00 do 12:00, przy ul. Kordeckiego 36.

Rocznie w Polsce dokonuje się ok. 1,7 mln przetoczeń krwi. Co minutę potrzebny jest litr krwi! Średnio 1 na 10 osób hospitalizowanych wymaga transfuzji krwi. Każdego dnia, niezależnie od pory roku. Dlatego tak ważne jest, by krew była ciągle dostępna! Jedyną „fabryką” tego bezcennego, a zarazem najczęściej stosowanego w medycynie leku ciągle pozostaje drugi człowiek. Jedna jednostka oddanej krwi może uratować życie nawet 3 osób!

 
Kto może oddać krew?
 
Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku 18-65 lat, ważący co najmniej 50 kg.
 
Ile krwi można oddać jednorazowo?
 
Jednorazowo można oddać 450 ml krwi pełnej. Jest to ilość całkowicie bezpieczna dla naszego organizmu. Krew pełną można oddawać co 8 tygodni, przy czym mężczyźni mogą oddawać krew pełną maksymalnie 6 razy, a kobiety 4 razy w ciągu 12 miesięcy. W centrum krwiodawstwa można także oddawać oddzielnie poszczególne składniki krwi: osocze lub płytki.
 
W związku z sytuacją epidemiczną dla bezpieczeństwa dawców i personelu stosowane są obecnie dodatkowe obostrzenia sanitarne.
 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ