Społeczne

Akcja sprzątania zbiornika w Szałe przełożona!

2021-04-07 18:00:00 red.

O godzinie 10.00 w niedzielę, ale nie 18 kwietnia a 25 kwietnia na polanie przy tamie zbiornika w miejscowości Szałe rozpocznie się wielkie wiosenne sprzątanie nabrzeży. Przesunięcie terminu związane jest z przedłużeniem obostrzeń do 18 kwietnia. 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Akcję wspierają m.in. Leroy Merlin - który zabezpiecza uczestników w worki, rękawiczki i maseczki; Urząd Miasta Kalisza czy OSP Kalisz.

Kolejne wielkie sprzątanie nabrzeży Jeziora Pokrzywnickiego odbędzie się już 25 kwietnia.

- Każdy może wziąć udział w sprzątaniu. Każda pomocna ręka jest mile widziana – mówi Paweł Powałowski prezes Koła PZW "Kalisz – Miasto" – 90 procent śmieci jest po biwakowiczach – las wygląda koszmarnie. Opłaty za śmieci rosną i widać, że śmieci bytowe są wywożone do lasu i na nabrzeża. To jest największy problem i dlatego musimy organizować takie akcje – dodaje

Ze względu na stan epidemii wszyscy uczestnicy będą musieli zachować zasady bezpieczeństwa – Będziemy prosili, żeby uczestnicy się nie grupowali i zachowywali wszelkie zasady bezpieczeństwa - dodaje Paweł Powałowski.

Cała akcja będzie trwała około 3-4 godziny.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ